imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna Rosja-Ukraina. Władze: atak na wojskowy obiekt infrastruktury w obwodzie lwowskim

vpnizni9j1kmjrutn273kyznrt63re2u.png


Pocisk rakietowy uderzył w infrastrukturę wojskową w zachodnio-ukraińskim obwodzie lwowskim

Wojskowy obiekt infrastruktury został zaatakowany w niedzielę w obwodzie lwowskim przez siły rosyjskie – poinformował szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki na Telegramie. Cele trafiły cztery rakiety. “Ukraińska obrona powietrzna zniszczyła kolejne dwa pociski” – podała agencja Interfax.

Dwie rakiety manewrujące, które leciały z akwenu Morza Czarnego w kierunku obwodu lwowskiego, zostały zestrzelone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą – poinformowało w niedzielę dowództwo powietrzne Zachód na Facebooku.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Kolejny sukces ukraińskich rolników. Przejęli rosyjską wyrzutnię rakiet

 

“15 maja rano Raszyści (Rosjanie) przeprowadzili kilka rakietowych ataków z akwenu Morza Czarnego w celu zniszczenia obiektów kluczowej infrastruktury. Rakiety manewrujące wystrzelono prawdopodobnie z okrętów podwodnych. Dwie rakiet manewrujące okupantów zostały zniszczone przez pododdziały wojsk rakietowych dowództwa powietrznego Zachód” – podano w komunikacie.

 

Pierwszy atak rakietowy w obwodzie lwowskim

Kozycki podał, że do ataku rakietowego doszło około godz. 4.30 (3.30 czasu polskiego).

 

 

“Cztery wrogie pociski trafiły w jedną z infrastruktur wojskowych w obwodzie lwowskim” – powiedział Kozicki. “Obiekt jest całkowicie zniszczony” – poinformował gubernator obwodu Maksym Kozicki we wpisie na swoim komunikatorze Telegram.

 

 

“Na chwilę obecną nie ma informacji o zabitych i rannych. Nikt nie szukał pomocy medycznej” – napisał Kozycki.

 

 

Reuters nie był w stanie niezależnie zweryfikować tych doniesień, nie było też natychmiastowej odpowiedzi z Moskwy.

Poprzedni atak rakietowy. Wiele osób rannych

W obwodzie lwowskim nie ma bezpośrednich walk, ale w zachodniej części Ukrainy utrzymuje się groźba ataków rakietowych. Jeden z nich, który miał miejsce 18 kwietnia we Lwowie zabił 7 osób i ranił 11 innych, w tym dziecko.

 

Ponadto obwód lwowski udziela schronienia znacznej liczbie osób wewnętrznie przesiedlonych: oficjalnie w obwodzie zarejestrowano 238 000 osób wewnętrznie przesiedlonych, w tym 75 000 dzieci.

Alarmy w całej Ukrainie

W niedzielny poranek ogłoszono alarmy przeciwlotnicze w całej Ukrainie. W zachodniej części kraju jest to pierwszy alarm od 9 maja.

 

 

aml/polsatnews.pl/Reuters/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment