imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna Rosja-Ukraina. Separatyści w Donbasie zaatakowali oddziały i pozycje sił ukraińskich

4xtyf5w153r7jtj6e3br6abondxjgjzj.jpg


Prezydent Rosji Władimir Putin obwieścił w czwartek w wystąpieniu telewizyjnym, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie

Siły prorosyjskich separatystów w Donbasie zaatakowały w czwartek pozycje wojsk ukraińskich i tereny kontrolowne dotąd przez armię ukraińską w obwodach donieckim i ługańskim – wynika z oświadczeń separatystów i doniesień agencji informacyjnych.

Separatyści z Ługańska oznajmili, że zaczynają szturm miasta Sczastje, leżącego około 30 km od Ługańska. – Idziemy na szturm miasta Sztastje. Oddziały ofensywne są gotowe – oświadczył przedstawiciel separtystów Witalij Kisielow.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Zwołano Komitet ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych

 

Separatyści w Doniecku oświadczyli, że rozpoczęli masowy ostrzał pozycji ukraińskich wzdłuż całej linii rozgraniczenia walczących stron. Przedstawiciel separatystów Eduard Basurin oznajmił, że ich oddziały używają “wszystkich dostępnych im środków rażenia”.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin obwieścił w czwartek w wystąpieniu telewizyjnym, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że sił zbrojne tego kraju atakują infrastrukturę wojskową Ukrainy, jej obiekty lotnictwa, obrony przeciwlotniczej i lotniska wojskowe.

nb/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment