imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna Rosja-Ukraina. Atak rakietowy na Odessę. Dramatyczna relacja mieszkanki

000F64QTMFA6XAK2-C429.jpg


Dwie rakiety uderzyły w obiekt wojskowy i dwie kolejne w budynki mieszkalne w ukraińskim mieście portowym Odessa – poinformował w sobotę Reuters. “Obrona powietrzna była w stanie zniszczyć dwa inne pociski, które również były wycelowane w miasto” – czytamy w oświadczeniu.

Według najnowszych danych w ataku rakietowym na Odessę zginęło osiem osób, a 18 zostało rannych, ale te liczby mogą się zmienić. Wśród zabitych znalazło się m.in. trzymiesięczne niemowlę. Ewakuowano również 86 mieszkańców budynku.

Zdarzenie to zrelacjonowała mieszkanka Odessy, studiująca w Lublinie Daria Korsak. “Boże. Ja takich momentów w swoim życiu niestety nigdy nie zapomnę” – pisze na swoim Twitterze.

“Widzieliście kiedyś, jak rakieta leci nad Waszym domem? I za sekundę wybuch, że cały dom się trzęsie? Nie da się opisać tego uczucia. I zapomnieć tego się nie da. Nigdy. Mam teraz serce w nogach” – dodaje.

Mieszkanka Odessy zapytana, dlaczego nie ucieknie do Polski, odpowiedziała: “Ja nie będę czuć się bezpieczną w Polsce. Nie będę i już to wiem” – odpowiedziała, dodając: “Mam nadzieję że uda mi się na parę dni wyjechać do Polski, muszę załatwić parę rzeczy. I tyle. Ale ja lepiej wiem, gdzie mnie jest dobrze – w domu”.

Do ataku rakietowego odniosło się także ministerstwo obrony Rosji, które poinformowało, że “ostrzał rakietowy zniszczył terminal logistyczny w Odessie, gdzie przechowywana była duża liczba broni dostarczonej przez Stany Zjednoczone i kraje europejskie” – podała agencja Tass, cytowana przez Reutersa.

Mer Odessy Hennadij Truchanow skomentował to w nagraniu, które zostało zamieszczone na Telegramie. “Rosjanie nazywają to atakowaniem obiektów wojskowych. To, co znajduje się za moimi plecami (zniszczony blok mieszkalny – red.), to nie jest obiekt wojskowy. (…) Zginęła m.in. trzymiesięczna dziewczynka, która nie zdążyła zobaczyć, czym jest życie. Dranie, spłoniecie w piekle!” – powiedział mer.

Według informacji agencji UNIAN “Rosyjska rakieta lub jej odłamki trafiły w jeden z cmentarzy w Odessie. Uszkodzeniu uległy nagrobki na obszarze około 1000 metrów kwadratowych”. – Okupanci boją się nawet martwych – skomentował mer Odessy Hennadij Truchanow.


Source link

Leave a Comment