imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna na Ukrainie. Wygrali batalię z Rosjanami. Film w sieci

000JA4VZHRGXCWIT-C461-F4.jpg


Starcia na wojennym froncie pomiędzy ukraińskimi obrońcami a rosyjskim agresorem przybierają różne oblicze. Niektóre walki toczą się w okopach, a inne na otwartej przestrzeni pomiędzy żołnierzami manewrującymi wojskowymi pojazdami.

Jedno z takich nagrań trafiło właśnie do sieci. Widać na nim brawurową akcję Ukraińców, w wyniku której armia Federacji Rosyjskiej straciła transporter opancerzony.

Wojna z Rosją. Bezpośrednie starcie i brawurowa akcja Ukraińców

Do “bitwy” pojazdów wojskowych doszło w pobliżu Awdijiwki, na odcinku frontu w Donbasie. Ukraińscy żołnierze 47. Brygady Zmechanizowanej przemieszczali się wozem bojowym piechoty Bradley M2A2 amerykańskiej produkcji. Z kolei rosyjscy okupanci manewrowali transporterem opancerzonym BTR 82A.

Na filmie widzimy, jak dwa pojazdy zbliżają się do siebie, nadjeżdżając z przeciwnych stron, a pomiędzy nimi trwa wymiana ognia. 

W kolejnych sekundach z ostrzelanego rosyjskiego transportera opancerzonego wypada jeden z wojskowych, a pojazd, z którego ulatuje dym, zbacza z drogi, wjeżdża pomiędzy zniszczone budynki, a następnie w zarośla.

Ukraina. Polowali na czołg przez trzy dni

W ostatnim czasie głośno było także o innej akcji Ukraińców, podczas której zniszczyli cenny sprzęt Rosjan. Pod koniec maja informowaliśmy o ostrzelaniu czołgu w obwodzie charkowskim. “Polowanie” na sprzęt okupanta – jak określił to w mediach wojskowy Jurij Fedorenko – trwało aż trzy dni.

Żołnierz nie zdradził jednak, na czym polegały poszczególne etapy operacji, ani jakiego sprzętu użyto, by wyeliminować gąsienicowy pojazd.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Polak walczący w Ukrainie: Nie bronię ziemi ukraińskiej, bronię ludzi/RMF24.pl/RMF


Source link

Leave a Comment