imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna na Ukrainie. Sztab Generalny: W Iziumie wysadzono most niszcząc kolumnę wojsk rosyjskich

000F31KPDCN87D80-C429.jpg


W składzie kolumny był wóz opancerzony Tigr i cztery ciężarówki. Cała kolumna została zniszczona – zapewnił sztab na Facebooku.

Wcześniej sztab generalny, opisując sytuację na froncie, poinformował, że Rosja wzmacnia grupy lotnicze i oddziały artyleryjskie w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy, poprawia systemy dowodzenia i pracy zwiadowczej. 

“Okupanci nadal prowadzą systematyczne ataki rakietowo-bombowe na obiekty infrastruktury wojskowej i cywilnej w obwodzie charkowskim, donieckim i zaporoskim” – czytamy w komunikacie. 

Nadal blokowany i ostrzeliwany jest Charków, drugie co do wielkości miasto Ukrainy. Na południu Ukrainy – relacjonuje sztab – “wróg prowadził działania bojowe w rejonach Słowiańska, Popasnej i Kurachowego oraz szturmował Mariupol“. W obwodzie chersońskim, który sąsiaduje z anektowanym Krymem, wojska rosyjskie prowadziły działania bojowe w rejonie wsi Osokoriwka.

Sztab poinformował także, że na terytorium tzw. republik ludowych w Donbasie prowadzone są działania w zakresie przymusowej mobilizacji. “Ustalono, że dowództwo rosyjskie nakazało zmobilizowanie 60-70 tys. osób na terytorium tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, jednak wskaźniki te zostały spełnione tylko w 20 procentach” – poinformował ukraiński Sztab Generalny.


PAP/INTERIA.PL
Source link

Leave a Comment