imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna na Ukrainie. Łuck i Iwano-Frankwisk pod ostrzałem

000ERAQB8HP5LJYA-C429.jpg


O wybuchach w Łucku i Iwano-Frankiwsku na zachodzie Ukrainy oraz w Dnieprze na wschodzie informują w piątek rano ukraińskie media. 

Portal Hromadske podaje, że w Łucku i Dnieprze są to pierwsze ataki od początku rosyjskiej agresji. Z kolei agencja UNIAN donosi, że w Łucku w obwodzie wołyńskim w wyniku ataków nie działają dwie kotłownie

Do sieci trafiły zdjęcia opublikowane przez portal NEXTA. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, w wyniku ostrzału w Łucku doszło do poważnego pożaru. Na niebie widać łunę i płomienie sięgające przynajmniej kilkunastu metrów. “Po serii wybuchów w Łucku coś się pali. To prawdopodobnie fabryka silników” – czytamy w komunikacie.

Zarówno Łuck, jak i Iwano-Frankwisk, znajdują się na zachodzie Ukrainy. Miasta te położone są w odległości około 100-120 kilometrów od Lwowa. 

Relacja w wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, jak dotąd, o jednej ofierze śmiertelnej w Dniprze. W ataku lotniczym, ok. godz. 05.10 czasu polskiego, zrzucono trzy bomby

Ze wstępnych informacji wynika, że pociski spadły w pobliżu przedszkola i budynku mieszkalnego. Jeden z pocisków trafił w fabrykę obuwia. Na miejscu trwa akcja służb.


INTERIA.PL/PAP
Source link

Leave a Comment