imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna na Ukrainie. Ataki rakietowe na Lwów

000F3XL74W646GQE-C429.jpg


“Wojska rosyjskie przeprowadziły w poniedziałek rano pięć ataków rakietowych na Lwów” – poinformował jako pierwszy mer miasta Andrij Sadowyj. Mer dodał, że na miejsce wyjechały służby ratownicze. 

Sadowyj napisał na komunikatorze Telegram, że były to ataki na konkretne cele. 

Więcej informacji dostarczył następnie Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Pięć mocnych uderzeń rakietowych na infrastrukturę cywilną starego europejskiego Lwowa. Rosjanie nadal barbarzyńsko atakują z powietrza miasta ukraińskie” – napisał Podolak na Twitterze.

Agencja AFP przekazała relację świadka, mieszkańca południowo-zachodniej części Lwowa, który poinformował o gęstych kłębach szarego dymu, widocznych za budynkami mieszkalnymi. 

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Lesia Vasylenko podała z kolei na Twitterze, że Rosjanie celowali w stacje kolejowe i magazyny. Zamieściła przy tym zdjęcie, na którym widać gęste kłęby dymu nad miastem. 

Niezależna dziennikarka Olga Tokariuk informuje na Twitterze, że w wyniku rosyjskiego ostrzału rakietowego zginęło 6 osób, a 8 zostało rannych. Dziennikarka powołuje się na lokalne władze.

Ukraińskie koleje państwowe poinformowały natomiast, że pociski rosyjskie trafiły w rejon koło obiektów kolejowych. Nie ucierpieli pasażerowie ani kolejarze – zapewniono w komunikacie. Służby prasowe kolei zapewniły, że sytuacja na lwowskim dworcu kolejowym jest pod kontrolą i że w czasie ostrzału pasażerowie zostali skierowani do schronu.  


PAP/INTERIA.PL
Source link

Leave a Comment