imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna na Ukrainie. Andrij Melnyk skrytykował rząd Olafa Scholza za opóźnienia w dostawie broni

000FEC4PVTKAR2WI-C429.jpg


– Odnosimy wrażenie, że kanclerz Olaf Scholz nie chce wysłać dostaw. Mamy tylko siedem haubic samobieżnych, ale nie mamy czołgów Gepard, ani Leopard 1 czy Marder. Wszystkie one zostały już wycofane z użycia przez Bundeswehrę i mogłyby zostać nam przekazane przez przemysł obronny bez uszczerbku dla zdolności obronnych Republiki Federalnej Niemiec – zadeklarował Andrij Melnyk w wywiadzie dla portalu RND.

Ambasador stwierdził, że rząd Olafa Scholza czeka, aż dojdzie do zawieszenia broni. – Wtedy zostanie zdjęta z nich presja i nie trzeba będzie podejmować już żadnych odważnych decyzji – wyjaśnił Andrii Melnyk.

– Oczywiście, zadaniem każdego szefa rządu jest niedopuszczenie, o ile to możliwe, do wciągnięcia jego kraju w wojnę – powiedział ambasador portalowi RND.

Andrij Melnyk dodał, że obawy o eskalację konfliktu w tym przypadku są bardzo przesadzone, ponieważ Niemcy nie działają same, lecz w porozumieniu z innymi partnerami zachodnimi.

– Dla mnie jedynym powodem takiej postawy Niemiec jest to, że w wielu urzędach w Berlinie wciąż jeszcze pobrzmiewa echo dawnej polityki wobec Rosji – zakończył. 
Source link

Leave a Comment