imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wojna na Ukrainie. 400 studentów z Indii uciekło z Ukrainy. Odlecieli do kraju

ftss234ogqxbrz7k39qjoqvyio8stfhd.jpg


“Ponad 400 studentów z Indii, którzy przekroczyli polsko-ukraińską granicę, uciekając przed wojną, wraca bezpiecznie do swojej ojczyzny” – poinformował we wtorek wieczorem wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dwa samoloty do Delhi wyruszyły z lotniska pod Rzeszowem.

“Ponad 400 studentów z Indii, którzy przekroczyli polsko-ukraińską granicę uciekając przed wojną, wraca bezpiecznie do swojej ojczyzny” – napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Dwa samoloty wyleciały z Rzeszowa

Ewakuację studentów z Indii, którzy uciekli do Polski z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy, relacjonuje ambasador RP w Indiach Adam Burakowski. “Pierwsze dwa samoloty z indyjskimi studentami, którzy uciekli przed rosyjską agresją na Ukrainę, wyleciały z Rzeszowa” – poinformował polski dyplomata.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Izrael: wzywamy do uszanowania miejsc pamięci, takich jak Babi Jar

 

Ewakuacja studentów odbywa się we współpracy indyjskiego i polskiego rządu. Rząd Narendry Modiego działania prowadzi w ramach Operacji “Ganges” (Operation Ganga). Operację koordynuje minister Indii ds. transportu gen. Vijay Kumar Singh, który w tym celu przybył do Polski.

 

 

Jak przekazał indyjski minister, z Polski we wtorek wyleciały dwa samoloty, jeden zabrał 218, a drugi 219 pasażerów. “Dziękujemy polskiemu rządowi, prezydentowi Andrzejowi Dudzie i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za pomoc w ewakuacji naszych studentów” – napisał na Twitterze.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. “Duch z Kijowa” zestrzelony. “Żyje i dostał nową maszynę”

 

We wtorek m.in. o ewakuacji obywateli Indii przez Polskę prezydent Duda rozmawiał przez telefon z premierem Modim. Rozmawiali też o sposobach wpłynięcia na Rosję, by wstrzymała swoją agresję przeciwko Ukrainie.

Pobicie Hindusów w Przemyślu

Trzech obywateli Indii zostało we wtorek wieczorem pobitych w Przemyślu na Podkarpaciu przez grupę pięciu mężczyzn – poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

 

Policja o pobiciu obywateli Indii została poinformowana we wtorek ok. godz. 19:40. “Wiemy, że troje obywateli Indii zostało pobitych przez grupę pięciu mężczyzn. Jedna z osób jest opatrywana w szpitalu” – dodał Wilk.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Rosyjskie atomowe okręty podwodne wypłynęły na ćwiczenia na Morzu Barentsa

 

Policjant zaznaczył, że trwają czynności policyjne.

 

Wtorek to szósty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Według danych Straży Granicznej do Polski dotychczas przyjechało ponad 431 tys. osób uciekających przed wojną. Jak informuje MSWiA, dominującą grupą uchodźców w Polsce są obywatele Ukrainy, ale wśród osób odprawianych przez SG są też obywatele USA, Nigerii, Indii, Gruzji i innych państw.


hlk/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment