imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Włoski lockdown. Restauracje czynne do 18:00, zamknięte kina, siłownie

ngwti6ssuud51b4bauj66bh2pm5v3v7o.jpg


Dekret w sprawie nowych kroków w walce z pandemią został podpisany przez premiera Giuseppe Contego w nocy z soboty na niedzielę

Od poniedziałku we Włoszech restauracje, bary, cukiernie i lodziarnie mogą być czynne tylko do godziny 18:00, a zamknięte zostaną kina, teatry, sale gier i kasyna, siłownie i baseny – postanowił włoski rząd w nowym dekrecie.

Dekret w sprawie nowych kroków w walce z pandemią został podpisany przez premiera Giuseppe Contego w nocy z soboty na niedzielę.

 

Szef rządu podczas spotkania z dziennikarzami w Rzymie podkreślił, że zakażenia rosną gwałtownie, a w sobotę ich dobowa liczba zbliżyła się do 20 tysięcy. Podkreślił, że obciążenie narodowego systemu ochrony zdrowia “osiągnęło niepokojący poziom”.

 

– Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić zdrowie i gospodarkę. Stąd potrzeba bardziej restrykcyjnych kroków – wyjaśnił Conte.

 

Przepisy przedstawiają włoskie media. Według nich zamknięte zostaną też kluby fitness i ośrodki spa. Obowiązywać będzie również zakaz organizacji wesel.

 

“Absolutnym priorytetem jest ochrona życia”

 

Decyzję o zamknięciu kin i teatrów już potwierdził minister kultury Dario Franceschini.

 

“Bolesne jest zamknięcie teatrów i kin. Ale absolutnym priorytetem jest ochrona życia i zdrowia wszystkich na wszelki możliwy sposób” – napisał minister na Twitterze.

 

 

ZOBACZ: Włochy: Lombardia prosi rząd, by wprowadził godzinę policyjną

 

Zapewnił, że rząd będzie dokładał starań, aby przerwa w działalności placówek kultury była możliwie najkrótsza. Podkreślił, że podobnie jak w minionych miesiącach, otrzymają wsparcie zarówno one, jak i pracownicy tego sektora.


ac/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment