imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Włochy: Ogromne powodzie w regionie Emilia-Romania. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych

rn1wcud1p17hvsogco7zw4v18ja3pm95.jpg


Na miejscu znajduje się reporter Polsat News Dawid Styś.

 

– W Bolonii w stolicy regionu, który został nawiedzony przez bardzo intensywne opady deszczu jest dość spokojnie. Miasto jest turystyczne, więc wiele osób, które to miejsce odwiedza nawet nie ma świadomości tego, jak nawet godzinę drogi stąd wyglądają wioski i mniejsze miejscowości. Tam rzeczywiście mówimy o ogromnych powodziach i bardzo intensywnych opadach deszczu, które od dwóch tygodni się pojawiały się przelotnie, natomiast w ostatnich 48 godzin spadło tyle deszczu, co połowa średniej rocznej – relacjonował Dawid Styś.

 

WIDEO. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych powodzi we Włoszech

Powódź we Włoszech. Nadal obowiązują alert pogodowe

Jak przekazywał, władze, które monitorują sytuację informują, że ciężkie warunki wpływa wszechobecny beton – woda nie ma, jak spłynąć. Pojawiają się także informacje o nieprzygotowanej na tak obfite opady infrastrukturze.

 
Cały czas w okolicy obowiązują alerty pogodowe. – Jeżeli spojrzymy na prognozę pogody, to alerty mówiące o powodziach i intensywnych opadach deszczu, cały czas obowiązują – dodał.

 

– Bardzo ciężko dostać się do najbardziej zalanych terenów, dojazd komunikacją zbiorową jest niemożliwy – przekazał, dodając, że wciąż odwoływane są połączenia pociągów i autobusów. 

 

ZOBACZ: Turcja. Najpierw trzęsienie ziemi, teraz powodzie. Co najmniej 14 ofiar, są zaginieni

Pomoc humanitarna, służby ratunkowe są cały czas na miejscu – zaznaczył reporter Polsat News.

Na skutek intensywnych opadów wciąż wiele osób pozostaje bez dostaw prądu.

 

Jak przekazał, w piątek rano odnaleziona została 14 ofiara śmiertelna powodzi. Niestety, liczba ta może ulec zmianie – wciąż wielu mieszkańców jest uznawanych za zaginionych. Nieznany jest dokładny bilans zaginionych.

 

W związku z ciężką sytuacją przeprowadzono ewakuację ponad 10 tys. osób.  

anw/dsk/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment