imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Włochy. Dyskoteki zostaną otwarte w lipcu

1o7hqevg2rrhzxq7544mez7aj6hfj22r.jpg


Dyskoteki we Włoszech zostaną otwarte w lipcu – zapowiedział w piątek wiceminister zdrowia Andrea Costa. Wcześniej właściciele lokali ogłosili, że jeśli rząd nie poda do 21 czerwca konkretnej daty, sami podejmą decyzję o wznowieniu działalności.

– Ponowne otwarcie dyskotek w lipcu powinno być rozsądnym celem – powiedział Costa, cytowany przez Ansę. Jak zaznaczył, nie można wprowadzać limitu dystansu, ale należy znaleźć metodę, która umożliwi ustalenie odpowiedniej pojemności każdego lokalu i wpuszczanie jedynie z tzw. zieloną przepustką, potwierdzającą szczepienie, wyzdrowienie lub negatywny wynik testu.

 

– To sektor, któremu musimy udzielić odpowiedzi – oświadczył wiceminister zdrowia.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Ponad 6000 nowych zakażeń – najwyższy bilans od końca marca

 

– Jeśli do 21 czerwca, daty całkowitego zniesienia godziny policyjnej, rząd nie wypowie się w sprawie otwarcia dyskotek, my zdecydujemy jednomyślnie o wznowieniu działalności od 1 lipca – zapowiedział z kolei prezes związku zarządców lokali Maurizio Pasca.

 

Przypomniał, że 30 procent lokali z tej branży zostało definitywnie zamkniętych. Jak dodał, mimo zakazu już teraz urządzane są zabawy taneczne w barach i na plażach; wszędzie, ale nie w dyskotekach – zauważył.

 

Pasca ujawnił, że może przedstawić stronie rządowej i ekspertom “dziesiątki nagrań” potwierdzających to, że organizowane są zabronione zabawy taneczne w kraju.

grz/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment