imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Właściciele Manchesteru City chcą Leo Messiego na 10 lat

rbed6y9vtvx1of19rgvivxzyezhpsdsc.jpg


City Football Group, zarządzająca Manchesterem City i szeregiem innych klubów na całym świecie, chce zatrudnić Lionela Messiego na 10 lat – informuje dziennik “The Times”. Najpierw 33-letni Argentyńczyk byłby piłkarzem wicemistrza Anglii, potem ambasadorem CFG.

Zdobywca rekordowej liczby sześciu Złotych Piłek dla najlepszego gracza roku na świecie już tego lata chciał odejść z Barcelony. Wszystkie drogi zdawały się prowadzić do Manchesteru City, m.in. dlatego, że drużynę prowadzi Hiszpan Josep Guardiola, który pracował wcześniej z Messim w “Dumie Katalonii”. Transfer okazał się jednak niemożliwy do przeprowadzenia, ponieważ nie dało się zerwać kontraktu piłkarza z wicemistrzem Hiszpanii.

 

Według “The Times”, CFG w dalszym ciągu stara się ściągnąć Argentyńczyka na Wyspy, a dowodem na to miało być m.in. przedłużenie umowy z Guardiolą w ubiegłym tygodniu. Oficjalną ofertę CFG będzie mogła złożyć najwcześniej 1 stycznia, kiedy otwarte zostanie zimowe okienko transferowe. Najprawdopodobniej wstrzyma się jednak do następnego lata, bo 30 czerwca kończy się kontrakt Messiego z Barceloną. Tak czy inaczej dziennik podaje, że plan jest już gotowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Barcelona w Kijowie bez Messiego! Szanse ekipy Kędziory wzrastają?

 

Zakłada on, że Messi miałby przez kilka sezonów bronić barw Manchesteru City, a później mógłby przenieść się do dowolnego innego klubu zarządzanego przez CFG – np. New York City, Melbourne City lub Yokohama Marinos. Po zakończeniu kariery, przez pozostały okres przewidziany w kontrakcie, Argentyńczyk przyjąłby rolę światowego ambasadora CFG.

 

 

Messi jest zawodnikiem Barcelony od początku seniorskiej kariery. Zadebiutował w 2004 roku i pobił wiele rekordów, m.in. został najskuteczniejszym w historii strzelcem klubu i hiszpańskiej ekstraklasy.

 

Zamiar odejścia zakomunikował “Dumie Katalonii” po nieudanym sezonie 2019/20, który zespół zakończył bez żadnego trofeum.

 

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment