imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Władimir Putin odpowiedzialny za zbrodnie wojenne. Jest nakaz aresztowania

1679067786_pilne-c-maxi.jpg


Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oskarżając go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie.

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina. Przywódca Rosji został oskarżony o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie – poinformowała w piątek agencja Reutera.

Nakaz aresztowania Władimira Putina. Oskarżono go o zbrodnie wojenne

Sędziowie uznali Władimira Putina za winnego zbrodni wojennych polegających na bezprawnej deportacji ludności – w tym dzieci – oraz bezprawnym przesiedleniu ludności – w tym dzieci – z okupowanych obszarów Ukrainy do Rosji.

 

ZOBACZ: Rosja. Putin ma plan wobec Mołdawii? Wyciekł tajny dokument

 

“Istnieją uzasadnione podstawy, by sądzić, że Władimir Putin ponosi indywidualną odpowiedzialność karną za wyżej wymienione przestępstwa, popełnione bezpośrednio, wspólnie z innymi osobami i/lub za pośrednictwem innych osób” – czytamy w uzasadnieniu Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

Międzynarodowe prawo zabrania deportacji mieszkańców okupowanego kraju. Dzieci są pod specjalną ochroną prawną – podkreślił w oświadczeniu szef składu orzekającego, sędzia Piotr Hofmański.

 

 

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze domaga się aresztowania Putina

Sędziowie przekazali, że dokładna treść dokumentu została utajniona. Ma to na celu ochronę ofiar i świadków. “Podanie jednak do wiadomości publicznej informacji o nakazach aresztowania może przyczynić się do zapobieżenia dalszemu popełnianiu przestępstw” – przekazał Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.

 

Więcej informacji wkrótce.

jkm/ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment