imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wladimir Putin i Aleksandr Łukaszenka złożyli sobie życzenia z okazji Dnia Zwycięstwa nad Niemcami

1jipffzfbh5z975cha5ssg3gw1or2zip.jpg


Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin odbyli w niedzielę rozmowę telefoniczną, z okazji Dnia Zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami.

Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin odbyli w niedzielę rozmowę telefoniczną, z okazji Dnia Zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami. Przy okazji głowy swoich państw poruszyli tematy m.in. sytuacji na Ukrainie i jej dążeniu do członkostwa w NATO – poinformowała służba prasowa tego pierwszego.

Jak podaje agencja BiełTA, liderzy Białorusi i Rosji wymienili się “ciepłymi życzeniami” z okazji Dnia Zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej, obchodzonego w obu krajach 9 maja.

Temat Ukrainy przy okazji świętowania

Głowy państw poruszyli między innymi dążenie Ukrainy do członkostwa w NATO. Łukaszenka i Putin rozmawiali także o sytuacji wewnętrznej na Białorusi i w Rosji i ustalili, że “w najbliższym czasie spotkają się, by omówić problemy, które stoją przed oboma krajami”. 

 

ZOBACZ: Łukaszenka o Niemcach: Nie będą mnie sądzić potomkowie faszyzmu

 

Łukaszenka był w Moskwie niespełna trzy tygodnie temu. Oczekiwano, że w trakcie tego spotkania z Putinem może zostać ogłoszone podpisanie tzw. map drogowych pogłębionej integracji pomiędzy Białorusią i Rosją, jednak nie doszło do tego. Strona białoruska przekazała wówczas, że do uzgodnienia pozostały jeszcze 2-3 mapy drogowe dotyczące współpracy gospodarczej.

aml/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment