imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wielkopolskie: Chciała zainwestować w kryptowaluty. Fałszywi doradcy ukradli jej fortunę

mstj8a73zb6aan53jazap47pxbfefhmw.jpg


Mieszkanka powiatu obornickiego (Wielkopolskie) straciła 130 tys. zł. 45-latka padła ofiarą oszustów, którzy namówili ją do “zainwestowania w kryptowaluty”.

Oficer prasowy policji w Obornikach st. sierż. Izabela Leśnik poinformowała w czwartek, że do poszkodowanej zadzwonił fałszywy przedstawiciel firmy zajmującej się kryptowalutami, zaproponował jej pomoc w ich zakupie.

 

ZOBACZ: Ostrzelał z wiatrówki budynek poczty. Twierdzi, że nie pamięta tego zdarzenia

 

“Następnie do poszkodowanej zadzwonił kolejny mężczyzna. Przedstawił się jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego, który ma rzekomo pilnować, aby wszystko poszło zgodnie z prawem. Oszuści zdobyli zaufanie kobiety. Krok po kroku instruowali ją, co ma robić” – podała st. sierż. Izabela Leśnik.

 

Nieuczciwi doradcy

 

Zgodnie z przekazanymi przez telefon wskazówkami, kobieta instalowała w swoim komputerze kolejne programy, logowała się we wskazanych miejscach, podawała też dane, o które pytał oszust. Następnie wykonała kilka transakcji, które w jej przekonaniu były zakupem kryptowaluty. Tym sposobem kobieta straciła 130 tys. zł.

 

Poszkodowana poinformowała o zdarzeniu policję, która bada sprawę. Jednocześnie funkcjonariusze ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Polecają też serwis uwazajnakryptowaluty.pl, prowadzony przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Komisją Nadzoru Finansowego.

dsk/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment