imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Wielka Brytania. Puby zamykają się jeden po drugim. Kilkaset w ciągu dekady

000FQAZMBCQO97B0-C429.jpg


Jak przekazała firma doradcza Altus Group, która zajmuje się rynkiem nieruchomości, w czerwcu tego roku w Anglii i Walii było 39970 pubów, co jest najmniejszą liczbą od kiedy w 2005 r. zaczęła zbierać dane na ten temat. 

Według niej, w zeszłym roku zamknęło się 400 pubów, a w pierwszej połowie tego roku kolejne 200.

Liczba pubów w Wielkiej Brytanii od lat stopniowo spadała w związku ze zmianami w zwyczajach konsumenckich, tanim alkoholem w supermarketach oraz zbyt wysokim, zdaniem ich właścicieli, opodatkowaniem. 

Ale według danych urzędu statystycznego ONS, w 2019 r. trend ten nie tylko został zatrzymany, lecz nawet liczba pubów – po raz pierwszy od dekady – zwiększyła się. 

Jednak w efekcie restrykcji wprowadzonych po wybuchu pandemii, puby musiały kilka razy wstrzymywać działalność i mimo rządowej pomocy, część z nich tego nie przetrwało. A gdy skończyła się pandemia, rozpoczął się kryzys związany z rosnącą inflacją i kosztami życia. 

Według niedawnych badań przeprowadzonych przez organizacje branżowe, w tym brytyjskie stowarzyszenie browarów i pubów BBPA, zyski osiąga obecnie tylko 37 proc. pubów.

Pub, to tradycyjny i stały element krajobrazu brytyjskich miast. Lokale serwują różne rodzaje piwa i gromadzą najczęściej Brytyjczyków szukających odpoczynku i relaksu po pracy. W wielu barach jest także możliwość oglądania na żywo meczów i transmisji sportowych. 


INTERIA.PL/PAP
Source link

Leave a Comment