imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka Brytania. Obrzuciła gwałciciela gruzem i uratowała 16-latkę. Dostała nagrodę

r99tisnyturpyhb1wvvhizo37qw7syg3.jpeg


Teresa Locke pracuje w firmie taksówkarskiej Sapphire Cars w Maidstone w Wielkiej Brytanii. 12 sierpnia, we wczesnych godzinach porannych, zauważyła, jak 33-letni mężczyzna podszedł na ulicy do 16-letniej dziewczyny i ją zaatakował.

 

Oluwaseun Oseni, bo tak nazywa się 33-latek, chwycił swoją ofiarę za gardło, po czym popchnął ją na okiennice.

 

Rozpaczliwe wołanie o pomoc zaalarmowało Teresę Locke. Kobieta próbowała interweniować odciągając napastnika od ofiary za włosy, ale ten uderzył ją w twarz i rozbił jej okulary. Oseni następnie zaciągnął młodą ofiarę na parking na tyłach budynku, gdzie zamierzał ją zgwałcić.

 

 

Zdeterminowana, by powstrzymać napaść, Locke zaryzykowała własne życie i rzuciła w napastnika znalezionym nieopodal gruzem. Następnie zawiadomiła pracownika ochrony. Razem z nim udało się odciągnąć go od dziewczyny napastnika.

 

Wraz z dziewczyną schronili się w pobliskim biurze. Oseni dobijał się do drzwi i uderzał w okno. Za ten atak został później aresztowany. Skazano go na trzy lata więzienia w Maidstone Crown Court.

“To zaszczyt, że mogłem uhonorować tę dzielną kobietę”

28 listopada Teresa Locke została doceniona za swoją odwagę podczas National Police Chief’s Council Police Public Bravery Awards w Sheffield. Podczas ceremonii uhonorowano osoby, które narażają się na ryzyko w celu zapobiegania przestępczości.

 

Pracownica taksówki otrzymała Binney Medal, nagrodę upamiętniającą Sir Ralpha Binneya – emerytowanego kapitana marynarki wojennej, który zginął podczas próby powstrzymania napadu z bronią w ręku.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Pacjent spowodował wypadek karetki. Próbował odrąbać sanitariuszowi ucho

 

Locke otrzymała medal od zastępcy komendanta głównego policji w Kent, Andy’ego Pritcharda, oraz Martina Hewitta, przewodniczącego Krajowej Rady Szefów Policji.

 

– To zaszczyt, że mogłem uhonorować tę dzielną kobietę – powiedział Pritchard. – Nasi funkcjonariusze są przeszkoleni i przygotowani do radzenia sobie z takimi incydentami, ale pozostali członkowie społeczeństwa nie. Dlatego ta pani w pełni zasługuje na pochwałę i nagrodę – przekazał.

mbl/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment