imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka Brytania. Na Zamku Windsor jest 450 zegarów. Zmiana czasu trwa godzinami

sr95o2yf8nhj3r87bzjsqf8fk6ychgwt.jpg


Operacja przestawienia 450 zegarków na Zamku Windsor po zmianie czasu zajmuje 12 godzin. Zadanie to wykonuje zegarmistrz, który ma w obowiązkach także nakręcanie mechanizmów i ich konserwacje. Zmiana czasu z zimowego na letni przypada na ostatnią niedzielę marca.

“Czy pamiętałeś, aby przesunąć swój zegar o godzinę do przodu tego ranka?” – zapytał Royal Collection Trust w mediach społecznościowych.

 

W poście zamieszczono film, na którym widać zegarmistrza nakręcającego zegary na Zamku Widsor.

 

Ustawienie na wszystkich zegarach na zamku właściwego czasu trwa 12 godzin

Na Zamku Windsor w kolekcji znajduje się 450 zegarków. Ich obsługą zajmuje się zegarmistrz. Do jego obowiązków należy nie tylko nakręcanie mechanizmów i konserwacja zegarów, ale także przestawianie ich w trakcie zmiany czasu. Operacja ustawienia na 450 zegarach aktualnego czasu zajmuje 12 godzin.

 

Monarchia brytyjska od dawna interesuje się mechanizmami odmierzającymi czas. Zegary i zegarki były kolekcjonowane przez monarchów na przestrzeni wieków, jako środek zapewniający dobrze zorganizowaną rutynę na dworze. Zegary kolekcjonowano także z zainteresowania innowacjami naukowymi oraz dla przyjemności.

Większość Polaków popiera likwidację zmiany czasu

Zmiana czasu z zimowego na letni przypada na ostatnią niedzielę marca. W nocy z soboty na niedzielę zegary z godz. 2:00 przesunięto o godzinę do przodu.

 

ZOBACZ: W. Brytania. Policja zatrzymała mężczyznę, który z kuszą wtargnął na teren zamku Windsor

 

Od lat toczy się dyskusja na temat sensu przestawiania zegarków dwa razy w roku. Z badań przeprowadzonych w 2021 wynika, że większość Polaków popiera likwidację zmiany czasu

mbl/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment