imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka awaria Facebooka, Instagrama i WhatsApp. Przywrócono działanie serwisów

n1d1kag3diqz55jzxv8j8jqefr4ah2a9.jpg


Tuż przed północą polskiego czasu ponownie zaczęły działać serwisy Facebooka, które zablokowane były przez kilka godzin. Jak zwraca uwagę Reuters, to była jedna z najdłuższych awarii w historii mediów społecznościowych. Problemy z aplikacjami zgłaszali użytkownicy na całym świecie.

Przed godz. 18:00 polskiego czasu wszystkie serwisy należące do Facebooka przestały działać. – To prawdopodobnie nie był cyberatak – powiedziało dwóch anonimowych pracowników Facebooka ds. bezpieczeństwa. “New York Post” podaje prawdopodobną przyczynę awarii.

 

– Problem prawdopodobnie nie był spowodowany cyberatakiem, ponieważ technologia kryjąca się za różnymi aplikacjami Facebooka jest na tyle różna, że ​​jedno włamanie prawdopodobnie nie dotknie ich wszystkich – powiedziało New York Post dwóch anonimowych członków zespołu ds. bezpieczeństwa Facebooka.

 

ZOBACZ: Globalna awaria Instagrama, Facebooka i WhatsAppa. Facebook oficjalnie potwierdził

 

Według Dylana Byersa, korespondenta Puck News, Facebook miał napisać w notatce dla pracowników, że “wygląda na to, że jest to problem DNS, który wpływa zarówno na wewnętrzny, jak i zewnętrzny dostęp do naszych narzędzi i aplikacji”. DNS, czyli system nazw domen, łączy nazwy domen z odpowiednimi adresami IP, dzięki czemu ludzie mogą uzyskać dostęp do popularnych witryn internetowych. Na początku tego roku awaria jednego z głównych operatorów DNS na krótko spowodowała odcięcie ogromnych obszarów internetu.

Pracownicy uwięzieni

“Pracownicy Facebooka nie mogą wejść do centrali, ponieważ ich identyfikatory nie działają, a ci, którzy już są w środku, nie mogą wejść do różnych pomieszczeń” – napisał aktywista Leah McElrath.

 

DNS to “hierarchiczny rozproszony system nazw sieciowych, który odpowiada na zapytania o nazwy domen”.

Awaria nie tylko na Facebooku

Oprócz samego Facebooka nie działały także serwisy i aplikacje Instagram i WhatsApp, które należą do koncernu Facebook. 

 

prz

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment