imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wiele osób nie widzi, co się stanie z tym, jak rząd dąży do społeczeństwa bezgotówkowego po Covid19 – Wolna Polska – Wiadomości

quotes-about-heaven_0.jpg


To powinno martwić wielu z was, którzy rozumieją handel. Powinniśmy częściej walczyć o nasze prawo do używania gotówki jako legalnego środka płatniczego, społeczeństwo bezgotówkowe będzie dla większości z nas koszmarem.

Gotówka jest najbardziej płynnym aktywem i może być natychmiast wykorzystana do wykonywania działań gospodarczych, takich jak kupno, sprzedaż lub spłacanie długów oraz zaspokajanie bezpośrednich potrzeb.

Gdy nie posiadasz już fizycznej waluty, kontrola nad niewidzialną gotówką jest w rękach instytucji bankowych i rządu. Bez gotówki kontrola nad swoimi bezpośrednimi aktywami staje się cyfrową iluzją, którą można kontrolować i manipulować według uznania banków i rządów.

Rządy i banki mogą zastrzec sobie prawo do zatrzymania, odroczenia lub zablokowania dostępnych środków w przypadku pandemii, krachu gospodarczego, wojny domowej, protestów, odmowy współpracy, podatków, odmowy szczepienia, nawet jeśli rządy lub banki działają wbrew obowiązującemu prawu.

Pomysł, że masz kontrolę nad swoimi pieniędzmi, to tylko złudzenie. Wygranymi będą banki i za wszelką cenę banki będą manipulować, przekupywać i opłacać polityków, aby uchwalić prawo lub regulację dotyczącą ograniczenia przepływów pieniężnych. Dlaczego?

Każdy fizyczny grosz, który trzymasz w kieszeni, reprezentuje twoją proporcjonalną kontrolę nad gospodarką i siłę obrotu gospodarczego, wzrostu i wymiany towarów. Kiedy już nie posiadasz fizycznej waluty, twój bank jest posiada pełną kontrolę nad gospodarką kraju.

Marzeniem każdego banku jest pełny dostęp, posiadanie i kontrola nad pieniędzmi. Te pieniądze stają się ich siłą zaciągania i udzielania pożyczek. (Np. Ratowanie amerykańskiego banku w 2009 r. (Film Big Short opowiada o tym kryzysie).

Banki pobierają opłaty za bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Pobierają również opłaty transakcyjne i opłaty za wypłatę, obracają naszymi pieniądzmi. Czy nie powinno być odwrotnie?

Chodzi o to, że jeśli bank ma gotówkę, bank ma kontrolę. Zauważyłem ogromne ograniczenie w obsłudze gotówki z oczywistego powodu jakim jest zmniejszenie rozprzestrzeniania się covid-19.

Czy to jest normalne, żeby sprzedawca dotykał naszych zakupów, pakował je, przekazywaniem wraz paragonem ale nie jest w porządku jeśli chodzi o przekazanie gotówki?

Używajmy gotówki! Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem i przyszłością naszych dzieci!

 

bankiNWOspołeczeństwo bezgotówkowewaluta


Source link

Leave a Comment