imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Więciórka: policja zatrzymała mężczyznę w związku z pożarami

oykn5n5xs19z66tdgyd5xqf2djvhgd3w.jpg


Myśleniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który według relacji świadków może mieć związek z pożarami w Więciórce (Małopolskie). We wtorek w miejscowości tej spłonęła stodoła, w środę na innej posesji obora ze zwierzętami oraz stodoła z maszynami rolniczymi.

– Zatrzymany trzydziestokilkuletni mieszkaniec miejscowości może, według relacji przesłuchanych już świadków, mieć związek z pożarami. Mężczyzna jest w dyspozycji policji, jednak nie usłyszał zarzutów – powiedział w piątek oficer prasowy komendy w Myślenicach Dawid Wietrzyk.

 

ZOBACZ: Pożar w Więciórce. Strażacy dowozili wodę z oddalonego o 3 km potoku

 

W nocy ze środy na czwartek w miejscowości Więciórka koło Myślenic spłonęły: obora, w której była krowa, dwie świnie, osiem kur – zwierzęta zginęły w płomieniach lub zostały zaczadzone; oraz stodoła z maszynami rolniczymi. Oba budynki były drewniane. Płomienie uszkodziły także stojący obok murowany dom.

 

Straty spowodowane przez pożar obory i stodoły są szacowane na ok. pół miliona złotych. 80 strażaków z 16 zastępów straży gasiło pożar prawie 12 godzin. Akcję utrudniał górzysty teren i ograniczony dostęp do wody.

 

Noc wcześniej, z wtorku na środę, w tej samej miejscowości, na innej posesji, spłonęła stodoła. W tym przypadku straty oszacowano na ok. 20 tys. zł.

 

W wyniku pożarów ludzie nie doznali obrażeń.

msl/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment