imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Wicemarszałek Wojciechowski: Lubelskie prawie w 100 proc. wykorzystało przekazane fundusze UE

2_0.png


Fot. PAP – kadr z filmu

Jesteśmy jednym z regionów, które prawie w 100 proc. wykorzystały przekazane nam fundusze unijne. Fundusze na infrastrukturę są najbardziej widoczne w naszym województwie – powiedział PAP wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

Wicemarszałek Wojciechowski ocenił, że województwo lubelskie jest „jednym z najlepszych regionów, które prawie w 100 proc. wykorzystały fundusze unijne, które były przekazane”.

„Gdyby nie było funduszy europejskich, na pewno nie powstałaby taka duża sieć nowych dróg. Fundusze na infrastrukturę są najbardziej widoczne, ale także fundusze, które były i są potrzebne dla spraw socjalnych, społecznych – one są też wykorzystywane maksymalnie” – powiedział.

Jak zaznaczył, przy udziale środków europejskich realizowane będą także nowe zadania, które stawiają Unia Europejska i polski rząd, takie jak niezależność energetyczna czy zielona energia.

„Bardzo czekamy na nowe fundusze. (…) Wierzę, że otrzymamy wszystkie te fundusze, bo spełniliśmy wszystkie warunki, które stawia nam Komisja Europejska” – zaznaczył.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment