imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Węgry: Viktor Orban o wspólnym projekcie z Mateuszem Morawieckim i Matteo Salvinim

00086BE5961L0851-C411.jpg


Spróbujemy z premierem Polski Mateuszem Morawieckim oraz z szefem włoskiej Ligi Matteo Salvinim zaradzić temu, że wielu wyborców, którzy nie chcą wielokulturowości, nie ma w Europie odpowiedniej reprezentacji politycznej – zapowiedział szef węgierskiego rządu Viktor Orban.

– W Europie jest bardzo wielu wyborców, którzy nie mają odpowiednio silnej reprezentacji w polityce europejskiej. Wielu z nas nie chce migracji, ale jest dla nas ważna tradycyjna rodzina, nie chcemy wielokulturowości, chcemy ochronić swoje narody, utrzymać naszą tożsamość narodową, nie chcemy żyć w europejskim imperium z centrum w Brukseli, tylko chcielibyśmy nadal żyć w utartych ramach narodowych – oznajmił Orban w telewizji M1.

– Spróbujemy temu zaradzić jutro, gdy będzie tu polski premier i – jak mam nadzieję – przyszły premier Włoch. Uruchomimy platformę czy proces, w wyniku którego obywatele wierzący w tradycyjne wartości europejskie będą mieć w Europie reprezentację o odpowiedniej wadze – dodał.

Według Orbana tak myślących wyborców jest w Europie wiele dziesiątek lub nawet setek tysięcy. Polityk wyraził też przekonanie, że wraz z wystąpieniem Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej “powstała w Europie czysta sytuacja”.

Fidesz wystąpił z EPL 18 marca. Wiceszefowa węgierskiego ugrupowania Katalin Novak uzasadniła ten krok m.in. odmiennymi poglądami na temat migracji oraz zmianą kierunku EPL na lewicowy.

Czwartkowa rozmowa w Budapeszcie Morawieckiego, Orbana i Salviniego ma dotyczyć m.in. funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Rzecznik Orbana Bertalan Havasi oznajmił, że tematem rozmów będzie sojusz polityczny Prawa i Sprawiedliwości, Fideszu oraz Ligi.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom – darmowy program TUTAJ


Source link

Leave a Comment