imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Węgiel drogi, więc wydobył go sam. Policja zabezpieczyła 15 ton

sxq3ke3m1v7xjfivaxidgoduox5c7g8t.jpg


Funkcjonariusze zatrzymali w Wałbrzychu 43-latka, który ukrywał blisko 15 ton nielegalnego urobku węglowego. W pomieszczeniu stwierdzono obecność profesjonalnej kruszarki do węgla. Jak przekazała reporterka Polsat News, służby ustalają czy mężczyzna trudnił się paserstwem. W toku przeszukania znaleziono także narkotyki.

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na jednej z posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu składowany jest węgiel nielegalnego pochodzenia. Teren wraz z zabudowaniami był wynajmowany przez 43-letniego mieszkańca miasta – podała reporterka Polsat News Katarzyna Janke.

Funkcjonariusze znaleźli duże ilości węgla

– Taki surowiec prawdopodobnie został wydobyty w sposób bezprawny z jednego z urobisk w okolicy – powiedział oficer prasowy Marcin Świeży. – Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli 340 worków jutowych – a w nich 15 ton urobku węglowego – oraz profesjonalną kruszarkę do węgla – dodał.

 

Jak przekazał Marcin Świeży, funkcjonariusze ujawnili również duże ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy oraz tabletek MDMA. W sprawie zatrzymano 43-letniego najemcę posesji.

 

Policja zabezpieczyła profesjonalną kruszarkę do węglaKMP Wałbrzych

Policja zabezpieczyła profesjonalną kruszarkę do węgla

 

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu postawiła mężczyźnie zarzut paserstwa oraz posiadania substancji psychotropowych i odurzających. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

ZOBACZ: Śląskie. Długie kolejki po węgiel i zapisy na zapisy

 

Jak przekazała reporterka Polsat News, zarzuty mogą ulec zmianie, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze prowadzić będą teraz postępowanie karne, podczas którego wyjaśni się, jak mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego urobku oraz czy nie sprzedawał go.

 

WIDEO: Policja zabezpieczyła 15 ton nielegalnego węgla. Znaleziono także narkotyki

 

 

Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób trudniących się tym nielegalnym procederem. 43-latek objęty został dozorem policyjnym.

mbl/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment