imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa…

adre-1200x630

Strona główna > Polska > Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa… Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa… Kasia Polska 0

Jeden z najbliższych wieloletnich współpracowników politycznych Jarosława Kaczyńskiego, Adam Lipiński ujawnił, że jednym z głównych celów PiS było przez lata niedopuszczenie do powstanie w Polsce prawicy narodowej.

Lipiński będący bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego od lat 90, gdy tworzył wraz z nim Porozumienie Centrum, obecnie jest posłem PiS. We wtorek Lipiński wystąpił w programie telewizji Polsat „Gość Wydarzeń”. Poseł odpowiadał dziennikarce na pytania dotyczące sytuacji na scenie politycznej. Rozmowa zeszła między innymi na temat nowej siły na scenie parlamentarnej, Konfederacji Wolności i Niepodległość tworzonej przez narodowców i konserwatywnych liberałów.

„Nasz zamysł, który powstał przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy, żeby po prawej stronie nie powstał żaden podmiot, nie udał się” – przyznał Lipiński. Ocenił jednak, że Konfederacja Wolność i Niepodległość, która wyrosła na prawej flance PiS, „to słaba formacja”. Po chwili Lipiński jeszcze raz zaznaczył – „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, żeby nie powstała narodowa, nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość taka prawica nie powstała. Ku zadowoleniu wszystkich oceniających scenę polityczną”.

Komentując przyczyny niepowodzenia PiS w realizacji tego celu w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych, Lipiński uznał, że przekroczenie przez Konfederację progu wyborczego jest zasługą wysokiej frekwencji. „W Polsce jakiś procent wyborców kontestuje scenę polityczną i głosuje tak, żeby popierać ludzi, którzy łamią pewne schematy tej sceny politycznej” – powiedział polityk współpracownik Jarosława Kaczyńskiego oceniając, że „Konfederacja to są głównie wyborcy antysystemowi”.

„W takich rzadkich chwilach szczerości wyborcy PiS mogą się dowiedzieć, gdzie szefostwo tej partii ma tak naprawdę ideę narodową” w ten sposób skomentował na Twitterze wypowiedź Lipińskiego Jacek Wilk, jeden z polityków Konfederacji.

"Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, aby NIE POWSTAŁA NARODOWA PRAWICA W POLSCE. I tak się działo ku zadowoleniu różnych…"

W takich rzadkich chwilach szczerości wyborcy PiS mogą się dowiedzieć, gdzie szefostwo tej partii ma TAK NAPRAWDĘ ideę narodową. https://t.co/MoVJcjW0Jy

— Jacek Wilk (@JacekWilkPL) October 30, 2019

Czytaj także: Ambasador Izraela kolejny raz oskarża Konfederację o antysemityzm

twitter.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wazny-polityk-pis-ujawnil-cel-tej-partii-zeby-nie-powstala-prawica-narodowa/

30.10.2019

Kasia debilizacja Polakówfarsa patriotyzmuIII RPkomedia demokracjiPartia interesów SyjonistycznychPiSPolska neokolonią syjonizmu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment