imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Warsaw Jumping CSIO4* – Finał Europejskiego Pucharu Narodów

DOC.20220905.43354172.1.jpg


Ponad 1,8 miliona PLN jest w puli nagród międzynarodowych zawodów jeździeckich Warsaw Jumping CSIO4*, które od 8 do 11 września odbędą się na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W bardzo atrakcyjnym programie sportowym momentem kulminacyjnym będzie niedzielny Finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów, w którym rywalizować będzie 11 europejskich ekip. Polska drużyna w mistrzowskim składzie powalczy o wygraną i awans do Super Ligi.

W ramach serii rozegrano 8 zawodów kwalifikacyjnych oraz dwa półfinały, które wyłoniły najlepsze ekipy. Do Warszawy przyjadą zawodnicy z najodleglejszych zakątków Europy, a o zwycięstwo będą rywalizować ekipy Austrii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Węgier i Włoch. Listę uzupełni Polska, która wystąpi w roli gospodarza. Olimpijczycy, zawodnicy z pierwszej setki Longines Ranking, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Składy drużyn powołanych do udziału w finale Longines EEF Series są bardzo mocne, co gwarantuje zaciekłą rywalizację do ostatniego przejazdu.

#goeagles

Polacy wystąpią w Warszawie w silnym składzie. Powołanie do startu w drużynie otrzymali m.in. świeżo upieczeni Mistrz i Wicemistrz Polski: Przemysław Konopacki i Jarosław Skrzyczyński, uczestnik MŚ 2022 Maksymilian Wechta, multimedalista młodzieżowych Mistrzostw Polski Andrzej Opłatek oraz zwycięzca Grand Prix CSI2*Biskupiec Marek Lewicki. Zaplanowany na niedzielę 11 września Finał Longines EEF Series zostanie rozegrany jako konkurs dwunawrotowy, z przeszkodami sięgającymi 150 cm. Konkurs wzbudzi mnóstwo emocji, a kibice z pewnością żywo będą dopingować polską drużynę pod hasłem #goeagles.

Gwiazdy Warsaw Jumping CSIO4*

Codziennie od czwartku do soboty kibice będą świadkami czterech konkursów indywidualnych, z czego aż 4 zaliczane będą do światowego rankingu. Najjaśniejszą gwiazdą programową w tych dniach będzie piątkowe Grand Prix o nagrodę PKN Orlen z pulą 390000 PLN. Największą uwagę w trakcie zawodów skupi oczywiście niedzielny finał Pucharu Narodów z zawrotną premią finansową 950000 PLN oraz awansem do Super Ligi czekającym na zwycięzców. Wieczorna rywalizacja odbywać się będzie przy sztucznym oświetleniu.

Moc jeździeckich atrakcji

Zawodom towarzyszyć będą także inne atrakcje, a wśród nich: targi jeździeckie, pokazy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, zawody Hobby Horse dla najmłodszych, seanse kina plenerowego. Równolegle w sobotę i niedzielę odbędą się wyścigi konne na zielonej bieżni, m.in. lubiana wśród publiczności gonitwa Women Power Series przeznaczona tylko dla amazonek. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają na Służewiec. Emocje gwarantowane!

Program: https://warsawjumping.com/pl/program-2/

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/warsaw-jumping/

Źródło informacji: Totalizator Sportowy

 


Source link

Leave a Comment