imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Walka z przestępczością finansową – prognozy dla Polski i Europy

DOC.20231208.47104287.1.jpg


W związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Korupcji sprawdzamy, jak radzimy sobie jako Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej w walce z korupcją i przestępstwami finansowymi. 11 grudnia naszym gościem będzie Karol Wojtczak, Head of Transaction Monitoring ING Hubs Poland, z którym porozmawiamy o aktualnym „Corruption Perceptions Index” i wnioskach, jakie płyną z corocznego badania poziomu korupcji w poszczególnych krajach.

Na przestrzeni ostatnich lat indeks poziomu korupcji najpierw wskazywał globalne polepszenie się statystyk, następnie ich globalny spadek. Zapytamy naszego eksperta, dlaczego tak się stało i jakie są kierunki działań w zakresie skutecznej walki z przestępstwami finansowymi. Przyjrzymy się też sytuacji Ukrainy wzorującej się na polskich doświadczeniach i jej drodze ku strukturom zachodnim.

Drugim obszarem zagadnień, który poruszymy w trakcie webinaru, będzie pranie pieniędzy w kontekście nowych technologii i cyfryzacji. Odniesiemy się do ostatniej afery giełdy kryptowalut Binance, sygnalizującej istotne braki w kontrolowaniu przepływów finansowych w przestrzeni cyfrowej. Omówimy problematykę potrzebnych regulacji przeciwdziałających przestępczości finansowej dla nowych sektorów gospodarki np. fintechów, giełd kryptowalutowych. Poddamy analizie planowane zmiany legislacyjne w Unii Europejskiej, w tym powołanie nowego unijnego organu ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – AMLA ( z ang. Anti-Money Laundering Authority).

Zachęcamy do udziału w rozmowie. Zarejestrowane osoby będą mogły zadawać pytania naszemu ekspertowi (sesja Q&A): https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_UGXfKyaqTqKRLbO8_wXZ2A

Zapraszamy na webinar online w dniu 11 grudnia, godz. 13:30.

Transmisja live na PAP MediaRoom, PAP Biznes i Youtube

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment