imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Walentynki 2022 z Google Doodle

000EJAR9X742WGI8-C429.png


Google stara się podkreślić pewne wydarzenia za pomocą Google Doodle. Obrazki wyświetlane na stronie głównej wyszukiwarki już wielokrotnie przykuwały uwagę użytkowników. Oczywiście, w tym roku również nie mogło obyć się bez zmiany logotypu z okazji Dnia Zakochanych. 

Google Doodle to specjalna zmiana logotypu Google, mająca na celu podkreślenie symboliki danego dnia. Nawiązuje m.in. do świąt, do urodzin znanych osób oraz do ważnych wydarzeń ze świata. Z biegiem czasu Google Doodle przestało być jedynie lekkim urozmaiceniem wizualnym, a stało się samodzielnym bytem.

W tym roku Google Doodle w swojej miłosnej historii przedstawiło uroczą parę chomików w domku w kształcie serduszka. Po kliknięciu myszką w obrazek, włączy się animacja i zobaczymy, że jeden z chomików po otrzymaniu kwiatów zaczyna mocno kichać. Efektem tego jest to, że zrzuca z domku zarówno siebie, jak i swojego partnera. W tym momencie rozpoczyna się gra zręcznościowa.Na początku rozgrywki mamy cztery pokrętła, którymi musimy sterować, aby móc ułożyć tunel w kształcie napisu Google. Po stworzeniu idealnego ciągu komunikacyjnego, chomiki natychmiast przechodzą do działania, szukając drogi do siebie nawzajem. Finalnie im się to udaje, a my widzimy napis końcowy: “Obchodzimy walentynki”.

Z informacji w Google Doodle dowiadujemy się o tym, że to wcale nie chomiki były pierwszym projektem twórców na tegoroczne Walentynki. Wśród wcześniejszych konceptów znalazły się dwie połówki serca. Gdy podjęto decyzję o wykorzystaniu chomików do historii, zdecydowano, że rozdzielone zostaną na skutek zniszczenia domku przez prawdopodobnie drzewo.

Na stronie Google Doodle przedstawiono również swoje poprzednie, wykorzystane projekty walentynkowe. Do dzisiejszego dnia było ich około 30. Wśród tych najbardziej charakterystycznych znalazła się karuzela z 2013 roku, na której losowało się zwierzątka, łącząc je w pary. Po wytypowaniu obu, automatycznie generował się komiks opowiadający ich miłosną historię.

Jedną z najbardziej rozbudowanych walentynkowych gier Google Doodle była ta z 2017 roku. Poznaliśmy wówczas historię łuskowca, który chce przygotować idealny walentynkowy tort. Do jego zrobienia konieczne jest zebranie nasion kakaowca. I tutaj rozpoczynamy naszą przygodę, sterując zwierzątkiem przez pięć poziomów za pomocą strzałek na klawiaturze i spacji.

Polska pierwszy raz zobaczyła Google Doodle z okazji Tłustego Czwartku w 2007 roku. Czy w tym roku w ten dzień również doczekamy się nowej wizualizacji? Czym zaskoczy nas Google? Dowiemy się 24 lutego!

Zobacz video:

Czytaj także:
Większość Polaków najbardziej w Walentynki chciałoby mieć święty spokój

Walentynki 2022: Najlepsze prezenty dla niej

Walentynki 2022: Najlepsze prezenty dla niego


Source link

Leave a Comment