imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wakacji nie będzie? Kolejne rozmowy PAŻP z kontrolerami lotów

gs853djqdaihw9hz3jw3qp5vemavomf4.jpg


Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i przedstawiciele Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego pod koniec kwietnia br. podpisali porozumienie

Jesteśmy etapie doprecyzowania tych nieścisłości i niejasności, które pojawiły się przy pojedynczych wątkach. Wszystko zmierza ku dobremu zakończeniu, a my trzymamy się ustalonego harmonogramu – powiedziała Rusłana Krzemińska, rzeczniczka PAŻP. Obecne porozumienie między PAŻP i kontrolerami lotów obowiązuje do 10 lipca. We wtorek planowana jest kolejna runda rozmów między stronami.

Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i przedstawiciele Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego pod koniec kwietnia br. podpisali porozumienie, które ma obowiązywać do 10 lipca br. W tym czasie strony miały pracować nad ostatecznym porozumieniem. 

Wakacji nie będzie?

W poniedziałek Anna Garwolińska, pełnomocniczka Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, poinformowała w money.pl, że “PAŻP wycofuje się z porozumień. Wakacji nie będzie”.

 

Rusłana Krzemińska, rzeczniczka PAŻP, przekazała Polsat News, że rozmowy były owocne, a porozumienie nie zostało zerwane wbrew temu, co co podawały niektóre media.

 

– Jesteśmy etapie doprecyzowania tych nieścisłości i niejasności, które pojawiły się przy pojedynczych wątkach. Wszystko zmierza ku dobremu zakończeniu, a my trzymamy się ustalonego harmonogramu – powiedziała.

 

ZOBACZ: Konflikt na linii PAŻP-ZKRL. Tomasz Białoszewski: Jestem przekonany, że dojdą do porozumienia

 

Garwolińska: Chcemy wrócić do PAŻP 2.0

My naprawdę chcemy wrócić do PAŻP 2.0, czyli w momencie, kiedy będą jasno postawione stosunki miedzy pracownikami, gdzie będzie kultura możliwości informowania o wszystkich zdarzeniach bez żadnych konsekwencji. Taka kultura już kiedyś była i jest wszędzie w tego typu organizacjach i o to walczymy. To dla nas bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo lotów – wyjaśniała w Polsat Newsa Anna Garwolińska, pełnomocniczka Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

 

Na wtorek planowana jest kolejna runda rozmów między stronami.

pgo/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment