imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

W Polsce rodzi się coraz więcej Ukraińców

Strona główna > Polska > W Polsce rodzi się coraz więcej Ukraińców W Polsce rodzi się coraz więcej Ukraińców AdRo203 Polska 0

Tylko w ubiegłym roku ukraińskie placówki dyplomatyczne funkcjonujące w naszym kraju, wydały dokładnie 2992 zaświadczenia o rejestracji narodzin obywatela Ukrainy. Tym samym w porównaniu do sytuacji z 2018 roku, podobnych dokumentów przyznano o blisko 53 procent więcej. Ponadto w Polsce mamy do czynienia z rosnącą liczbą odnotowanych zgonów Ukraińców.

Dokumenty dotyczące narodzin obywateli Ukrainy wydają ambasada tego kraju w Warszawie, a także konsulaty działające w Gdańsku, Lublinie oraz w Krakowie. Łącznie placówki dyplomatyczne naszego wschodniego sąsiada przyznały w ubiegłym roku 2992 podobnych zaświadczeń. Tendencja jest wyraźnie wzrostowa, bo w 2019 w porównaniu do 2018 roku liczba zarejestrowanych narodzin wzrosła o 53 proc.

Jednocześnie rośnie liczba obywateli Ukrainy, którzy zmarli na terytorium naszego państwa. W ubiegłym roku było ukraińskie placówki dyplomatyczne wydały 619 zaświadczeń o śmierci obywateli Ukrainy. Jeszcze rok wcześniej było ich 529.

Wciąż nie wiemy, ilu dokładnie Ukraińców przebywa w Polsce. Ubiegłoroczne dane firmy Selectivv, badającej zwyczajów i zachowań użytkowników telefonii komórkowej, mówiły o liczbie blisko 1,3 mln Ukraińców. Tymczasem w ostatnim kwartale ubiegłego roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych było zarejestrowanych 499,6 tys. posiadaczy ukraińskiego paszportu.

Na podstawie: ukrinform.ua.

Za: http://autonom.pl/?p=30195

21.02.2020

AdRo203
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment