imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

W kujawsko-pomorskim skaeteparki i mobilne studio nagrań z dofinansowaniem ze środków unijnych

umowy_rpo_prow_fot_mikolaj_kuras-2.jpg


Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim samorządu kujawsko-pomorskiego podpisano umowy na dofinansowanie projektów sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ramach regionalnego programu operacyjnego. Dzięki wsparciu w wysokości ponad 3 mln zł powstaną skateparki, place zabaw i boiska.

„Budowa skateparku w Sępólnie Krajeńskim i Lubrańcu (powiat włocławski), mobilne studio nagrań w Golubiu-Dobrzyniu, utworzenie nowych miejsc rekreacji w powiatach golubsko-dobrzyńskim i włocławskim oraz doposażenie klubu aktywności młodzieży w Gostycynie (w powiecie tucholskim) to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym” – poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska.

„Z radością obserwujemy, jak beneficjenci śmiało sięgają po środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, potrafią z nich korzystać i dobrze wydatkować. To dzięki ich zaangażowaniu udaje się zrealizować projekty, które odpowiadają potrzebom lokalnej społeczności i rozwijają kujawsko-pomorską gospodarkę” – powiedział  marszałek Piotr Całbecki.

W ramach podpisanych umów nad Jeziorem Lubiechowskim w powiecie włocławskim utworzona zostanie zielona strefa relaksu i aktywności z mini tężnią, siłownią zewnętrzną, leżakami i ławkami. Na osiedlu mieszkaniowym w Kowalu zostanie zmodernizowany plac zabaw, natomiast  Kowalewie Pomorskim powstanie nowe miejsce rekreacji. Wśród planowanych projektów i są także nowe boiska do gry w piłkę nożną plażową i siatkówkę plażową

Jak poinformowała rzecznik, w ramach dofinansowania z RPO Lokalne Centrum Integracji i Aktywizacji Społecznej w Górniczej Wiosce w Gostycynie wyposażone zostanie w zestawy komputerowe i skaner 3D, które posłużą realizacji warsztatów i szkoleń.

Wartość wszystkich projektów realizowanych w poszczególnych samorządach to blisko 3,7 mln zł, z czego prawie 3,3 mln zł to środki unijne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment