imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

W czwartek ostatnie webinarium: „Bezpieczeństwo obrotu gotówkowego”

DOC.20210622.39617818.grafika_do_depeszy.png


Fot. PAP

Ze skarbca do portfela – jak gotówka trafia do obiegu? W najbliższy czwartek, 24 czerwca o godz. 13:00 zapraszamy na webinarium o obrocie gotówkowym i jego bezpieczeństwie.

Dobiegają końca prace nad Narodową Strategią Bezpieczeństwa Gotówki, a do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, która nakazuje przedsiębiorcom akceptację płatności gotówkowych. To więc dobry moment, by porozmawiać o bezpieczeństwie obrotu gotówkowego.

Gościem Serwisu Samorządowego PAP będzie dr hab. Jakub Górka z Uniwersytetu Warszawskiego, który powie m.in. o statusie gotówki i jej udziale w płatnościach w Polsce, a także o dostępności gotówki i jej drodze z Narodowego Banku Polskiego do portfela. Przypomni też o zabezpieczeniach, które znajdują się na banknotach.

Wydarzenie będzie transmitowane na https://samorzad.pap.pl. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież, licząc na to, że zdobyta podczas webinarium wiedza przyda się, gdy ogłosimy dla nich konkurs!

Ekspert będzie odpowiadać również na Państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod tym linkiem:

https://zoom.us/webinar/register/WN_RpMgSJpJS32hieiPgg5A-w

Pytania będzie można zadawać pisemnie w trakcie transmisji przy pomocy sesji Q&A. Można je również przesyłać już teraz na adres [email protected]

Zainteresowani powinni zarezerwować sobie około 30 minut.

Czwartkowe webinarium jest trzecim z zaplanowanego cyklu. Pierwsze poświęcone było obrotowi gotówkowemu i bezgotówkowemu w czasach pandemii, drugie – zwyczajom płatniczym Polaków.

Webinaria odbywają się w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, realizowanego przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Po każdym wydarzeniu będziemy publikować zestaw materiałów edukacyjnych – m.in. zapis tekstowy, wideo, infografiki. Już wkrótce uruchomimy także quizy, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, a we wrześniu zaprosimy uczniów i ich nauczycieli do konkursu.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment