imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Venture Industries VS Covid | PAP MediaRoom portal.

1_40.jpg


Venture Industries Sp. z o.o. została założona w Polsce w 1990 roku, od 30 lat produkuje urządzenia wentylacyjne. Od początku funkcjonowania firma jest zaangażowana w działalność charytatywną. W ramach świadomej odpowiedzialności biznesu realizuje szereg działań wspierających potrzebujących. Dlatego było naturalnym, że początek pandemii przełożył się na uruchomienie działań Venture Industries w zakresie pomocy służbie zdrowia. Firma podjęła się produkcji nieodpłatnych przyłbic ochronnych z materiałów wysokiej jakości. Łącznie zakupiono materiał na 15000 sztuk przyłbic, które zostały przekazane szpitalom z województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Podczas pierwszej fali pandemii spółka zasponsorowała 8400 posiłków dla personelu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Równocześnie Dział Badawczy Venture Industries prowadził badania rynku w kierunku technologii i materiałów, które mogłyby wyeliminować SARS COV-2 z naszego życia. W efekcie rozpoczęto pracę nad oczyszczaczem powietrza, który łączyłyby w sobie zalety wysokowydajnych filtrów HEPA i lampy UV-C. Projekt potraktowano priorytetowo i po niespełna pół roku powstał hybrydowy oczyszczacz powietrza Lautus. Rozwiązanie zastosowane w Lautusie jest unikalne (filtr wstępny G4 + filtry HEPA H13 i H14+ lampa w szczelnej komorze z elementami miedzianymi + energooszczędny wentylator o dużej wydajności). Przedstawiciele firmy nie znaleźli takiego urządzenia w ofertach zarówno polskich, jak i zagranicznych firm.

Aktualnie oczyszczacze Lautus pracują w najbardziej zagrożonej strefie – oczyszczają powietrze w grudziądzkim szpitalu oraz w Laboratorium Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Urządzenia pracowały również w lobby targów ANTYCOVID EXPO w Krakowie oraz podczas XXII Mistrzostw Tańca na Wózkach.

Badania niezależnego laboratorium wykazały – przy maksymalnej wskazanej dla produktu objętości pomieszczenia – redukcję drobnoustrojów zanieczyszczających powietrze na poziomie 95%. Dla osób, które muszą przebywać w strefie skażonej SARS COV-2, gdzie jest problem z wentylacją lub przewietrzeniem pomieszczenia (np. sale segregacji chorych, szpitale polowe) – ma to ogromne znaczenie.

Skuteczność urządzeń potwierdziły również testy klinicznie w warunkach rzeczywistych.

Hybrydowy oczyszczacz powietrza może pracować wszędzie tam, gdzie są ludzie i chcemy obniżyć ryzyko zachorowania na COVID-19 (bezpieczeństwo fotobiologiczne potwierdzone stosownymi badaniami): od poczekalni przez banki, hotele, restauracje, recepcje, różnego rodzaju gabinety (medyczne, kosmetyczne, stomatologiczne), laboratoria, siłownie, kluby fitness, instytucje kulturalno-oświatowe (domy kultury, teatry, kina), sklepy, sale weselne, obiekty szkoleniowe, przedszkola, szkoły, uczelnie.

Lautus – to nasza, polska, autorska i innowacyjna odpowiedź oraz sposób na obecne czasy.

Strona produktu: https://www.venture.pl/wentylatory/strefa-bezpiecznego-powietrza/lautus

Film produktowy: https://www.youtube.com/watch?v=uIqVO9JOtJM&t=145s

Venture Industries Sp.z o.o. to firma zatrudniająca ponad 300 pracowników (Łomianki , Grudziądz). Producent urządzeń związanych z wentylacją, od małych wentylatorów promieniowych, po duże jednostki wykorzystywane na statkach czy w tunelach aerodynamicznych. Spółka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, własna odlewnią, malarnią, liniami do produkcji wentylatorów z blachy. Szeroka oferta firmy obejmuje zarówno specjalistyczne urządzenia przemysłowe, jak i wentylatory łazienkowe (w ramach uzupełnienia oferty – import z Hiszpanii). Możliwości technologiczne pozwalają na produkcję rozwiązań do „zadań specjalnych”; wentylatorów oddymiających do pracy miejscach zagrożonych wybuchem, czy odpornych na działanie chemikaliów. Ale również wentylacji jednorurowej dla domów wielorodzinnych, rekuperatorów, ozonatorów i oczyszczaczy powietrza. Wszystkie procesy zachodzące w Venture Industries podlegają pod Zintegrowany System Zarządzania zgodny z odpowiednimi normami ISO. Profesjonalna kadra inżynierska konsultantów i konstruktorów w oparciu o nowatorskie narzędzia „szyje urządzenia na miarę”, w zależności od potrzeb klienta, realizując przy tym najbardziej wymagające zamówienia klientów z niemal całego świata.

KONTAKT:

Monika Śmietanka

tel. 603 24 44 74

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Lautus

 


Source link

Leave a Comment