imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Wypadek w zoo. Żyrafa utknęła w bramie. Zwierzę złamało kark

000GRCS5NKWVNNE0-C429.jpg


Parker – sześcioletni samiec żyrafy zamieszkujący zoo w Rochester został znaleziony martwy w niedzielę rano. Żyrafę znaleźli pracownicy zoo. Szybko wezwano pomoc. Przybyły na miejsce weterynarz stwierdził jednak, że nic nie da się zrobić.

Jak się okazało, zwierzę utknęło w konstrukcji bramy ogrodzenia wybiegu i złamało kark. Śmierć była prawdopodobnie natychmiastowa – wskazał weterynarz.

Nie jest jednak jasne, jak doszło do wypadku. Podobne bramy i ogrodzenia są wykorzystywane w wielu ogrodach zoologicznych. Pracownicy nazywają zdarzenie bezprecedensowym. – Możliwość wystąpienia takiego wypadku była nie do przewidzenia – wskazuje zoo.

W komunikacie zamieszczonym przez zoo czytamy, że brama została zamontowana w 2018 roku. Spełniała wszystkie wymogi, nigdy nie odnotowano podobnego wypadku z udziałem takiej konstrukcji w innych ogrodach zoologicznych. Seneca Park Zoo zastrzega, że pracuje nad ulepszeniem konstrukcji, by wykluczyć podobne zdarzenia w przyszłości.

– Naszym priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych zwierząt, a każde większe wydarzenie z pewnością może na nie wpłynąć. Dotychczas wszystkie trzy żyrafy: Iggy, Kipenzie i Olmsted mają się dobrze. Będziemy je nadal monitorować z bliska w nadchodzących dniach – powiedział Chris McKinney, weterynarz zoo.Source link

Leave a Comment