imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA. Wózek z dzieckiem jechał wprost na autostradę. Przechodzień interweniował w ostatniej chwili

wux999dz5gpmw4cp4axsgpsw9u2a4bpg.jpg


W kalifornijskiej miejscowości było o krok od tragedii, gdy wywózek z dzieckiem jechał wprost na autostradę. Jak można zobaczyć na nagraniu, które szybko stało się hitem w mediach społecznościowych, dziecko w ostatniej chwili uratował przechodzień. – Nie chciałbym wiedzieć, co by się stało, gdyby nie było mnie na miejscu – mówił Ron Nessman.

Do zdarzenia doszło na parkingu w mieście Hesperia w Kalifornii. Jak można zobaczyć na nagraniu, kobieta stała przy samochodzie z dziecięcym wózkiem, gdy niespodziewanie na skutek silnego wiatru, wózek zaczął staczać się wprost na autostradę.

USA: O krok od tragedii. Mężczyzna złapał wózek w ostatniej chwili

Przerażona kobieta natychmiast usiłowała zakończyć niebezpieczną sytuację i ratować dziecko, ale się przewróciła. Gdy próbowała wstać, upadła po raz kolejny. Gdy wózek od wjazdu na ulicę dzieliły sekundy, nagle przybiegł ubrany na czarno mężczyzna. W ostatniej chwili udało mu się chwycić wózek i zabezpieczyć dziecko, podczas gdy kobieta cały czas usiłowała podnieść się z ziemi. 

Według portalu The New York Post, przechodniem okazał się Ron Nessman. Jak donoszą media, mężczyzna przez kilka lat był w kryzysie bezdomności. Nessman od niedawna mieszka ze swoją siostrą – Donną Gunderson, która po obejrzeniu nagrania stwierdziła, że “jej serce się na chwilę zatrzymało”. 

 

“Nie chciałbym wiedzieć, co by się stało, gdyby nie było mnie na miejscu”

Wiedziałem, że mogę złapać ten wózek i zrobiłem to – powiedział Ron Nessman w rozmowie z lokalnymi mediami. – Cieszę się, że tam byłem. Naprawdę nie chciałbym wiedzieć, co by się stało, gdyby nie było mnie na miejscu – zaznaczył. 

Jak się okazało, kobieta jest ciotką dziecka. Według Nessmana, podczas upadku mocno zraniła kolana. – Próbowała wszystkiego, żeby wstać – powiedział mężczyzna.  

Na ostatnich kadrach nagrania można zobaczyć, jak Nessman przychodzi z dzieckiem i przytula kobietę. – Leciała jej krew z kolan. Gdy do niej podszedłem wciąż była w szoku, płakała – przekazał. Mężczyzna stał się bohaterem zarówno dla lokalnej społeczności, jaki i dla internautów. 

anw/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment