imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

USA. Wisieli pół godziny głowami w dół. Dramat w parku rozrywki

000JBNTHA9HOXPRP-C461-F4.jpg


28 osób utknęło w piątek na jednej z atrakcji w parku rozrywki w Oregonie w Stanach Zjednoczonych. Zepsuciu uległo urządzenie o nazwie AtmosFEAR, działające na zasadzie wahadła. Atrakcja zablokowała się w momencie, gdy wszyscy pasażerowie zawiśli do góry nogami

Zablokowała się atrakcja w parku rozrywki. Pasażerowie utknęli wysoko nad ziemią

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Portland Fire and Rescue. “Portland Fire współpracuje z inżynierami parku, aby ręcznie opuścić urządzenie. Przygotowuje także specjalny zespół ratownictwa linowego do podjęcia akcji ratunkowej w przypadku, gdy jego opuszczenie nie będzie możliwe” – napisała służba przeciw pożarowa w mediach społecznościowych. 

Na szczęście akcja ratunkowa przebiegła sprawnie, a pasażerowie po półgodzinnym dramacie w powietrzu zostali bezpiecznie ściągnięci na ziemię.  

Wszystkie osoby poddano kontroli lekarskiej, podczas której nie stwierdzono żadnych kontuzji. Jednakże Oaks Park w swoim oświadczeniu podał, że jedna z osób, posiadająca wcześniej “jakieś schorzenia”, została zabrana do szpitala na dalsze badania.  

USA. Dramat w parku rozrywki. Gości ewakuowano

Park rozrywki przekazał, że AtmosFEAR działa nieprzerwanie od 2021 roku. Wcześniej nie zgłaszano żadnych problemów z działaniem urządzenia. Park oświadczył, że będzie współpracować z producentem atrakcji i inspektorami stanowymi, aby ustalić konkretną przyczynę awarii. 

“Chcemy przekazać nasze najgłębsze wyrazy uznania dla wszystkich służb ratowniczych i naszych pracowników za podjęcie szybkich działań, które przyniosły pozytywne rezultaty, a także pozostałym gościom parku, którzy szybko zastosowali się do wskazówek i opuścili park” – napisano.  

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Borys o Mateckim na dachu Sejmu: To jest po prostu kompromitujące/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment