imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA. Strzelanina w metrze w Nowym Jorku. Policja publikuje zdjęcie podejrzewanego

sd5f3t8wyuyhybbvax39s5fk5kfhcft7.png


Policja nowojorska zidentyfikowała przebywającego wciąż na wolności mężczyznę, który “jest przedmiotem zainteresowania” w związku z wtorkową strzelaniną w metrze na Brooklynie. W rezultacie strzelaniny ranne zostały 23 osoby .

Podczas konferencji prasowej we wtorek wieczorem przedstawiciele organów ścigania nie nazwały podejrzanym czarnoskórego Franka Jamesa. Stwierdziły, że wynajął on w Filadelfii porzuconą w odległości ok. ośmiu kilometrów od miejsca strzelaniny furgonetkę firmy przewozowej U-Haul, od której klucze znaleziono w metrze. Policja uważa, że napastnikiem była osoba prowadząca samochód.

 

10 osób postrzelonych

Napastnik, który jechał metrem linii “N” w stronę Manhattanu, otworzył ok. godz. 8.30 rano dwa kanistry, z których wydobywał się dym. Następnie, kiedy kolejka zbliżała się do stacji przy 36 ulicy, postrzelił wielu pasażerów.

 

ZOBACZ: Holandia. Strzelanina w McDonald’s. Nie żyją dwie osoby, policja szuka napastnika

 

– 10 osób zostało postrzelonych, a 13 doznało obrażeń, kiedy uciekali ze stacji metra lub ucierpieli od wdychania dymu. Obrażenia nie zagrażają ich życiu – powiedziała komisarz nowojorskiej policji (NYPD) Keechant Sewell.

Wyjaśniła, że policja odzyskała pistolet Glock kalibru 9 mm, trzy magazynki z amunicją, toporek, fajerwerki oraz płyn, który uznano za benzynę.

 

 

Policja apeluje o pomoc

Jak dodał szef detektywów NYPD James Essig, mężczyzna pozostaje na wolności. – Staramy się go zlokalizować, aby ustalić jego związek ze strzelaniną w metrze – oświadczył Essig.

Władze ponownie zaapelowały do społeczeństwa o pomoc w znalezieniu sprawcy. Za informacje prowadzące do jego ujęcia wyznaczono nagrodę 50 tys. dolarów.

pgo/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment