imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Sprawca morderstwa sprzed ponad 40 lat odnaleziony. Pomogło badanie DNA

j5t6qq9w55mvg2sp455v5wqgua3g6eya.jpg


Ronald E. Richards po latach został oskarżony o zamordowanie Evelyn Marie Fisher-Bamforth

“Jesteśmy o krok bliżej do sprawiedliwości dla Evelyn” – ogłosiła policja w Miramar na Florydzie. Po 43 latach sprawca morderstwa kobiety został oskarżony, a jego identyfikację umożliwiło badanie DNA. Była to najstarsza nierozwiązana sprawa w historii tamtejszej policji.

75-letni Ronald E. Richards, który obecnie przebywa w więzieniu w Ohio, gdzie odsiaduje karę za inne przestępstwa, został oskarżony o morderstwo sprzed ponad czterech dekad.  

 

ZOBACZ: Rodzina po 51 latach odnalazła porwane dziecko. Pomogły badania DNA

22 stycznia 1980 roku Evelyn Marie Fisher-Bamforth spała sama w swoim domu w Miramar, kiedy Richards włamał się przez okno, a następnie zgwałcił ją i zabił. Mężczyzna mieszkał wówczas w okolicy domu ofiary, był nawet podejrzanym w sprawie, ale śledczy nie mieli wtedy wystarczających dowodów, aby postawić mu zarzuty.  

Badanie DNA pomogło po latach zidentyfikować sprawcę morderstwa 

Wszystko zmieniło się dzięki postępowi technologii. Badanie DNA pomogło w identyfikacji sprawcy. Po latach ława przysięgłych oskarżyła Richardsa o napaść seksualną i morderstwo.

 

“Jesteśmy o krok bliżej do sprawiedliwości dla Evelyn” – napisał na Twitterze departament policji w Miramar, informując o postawieniu sprawcy morderstwa przed sądem. 

adn/pgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment