imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Samolot zderzył się z autobusem na lotnisku w Los Angeles

euj9qc8ivimp1tw9uv5ngtkk429es7kf.png


Pięć osób zostało rannych po zderzeniu samolotu American Airlines z autobusem. Wypadek miał miejsce na lotnisku w Los Angeles.

Do zdarzenia doszło podczas transportu samolotu do centrum serwisowego. W trakcie holowania Airbus A321 należący do American Airlines zderzył się z autobusem lotniskowym, w którym przebywali pasażerowie. Nie jest jasne, dlaczego doszło do kolizji.

 

Incydent miał miejsce w piątek wieczorem. Służby prasowe lotniska przekazały, że pięć osób zostało rannych. “Dziękujemy naszym partnerom ze straży pożarnej za szybką reakcję i pomoc dla pasażerów autobusu” – czytamy w komunikacie.

 

W najgorszym stanie kierowca holownika

Według informacji 18news.com, jedna z poszkodowanych osób trafiła do szpitala w średnim stanie. To kierowca holownika, który ciągnął samolot. CBS poinformowała, że kierowca autobusu i dwie inne osoby przewieziono do placówki medycznej w stanie dobrym.

 

 

Piąta poszkodowana osoba, która w momencie zdarzenia była na pokładzie samolotu, odniosła obrażenia, ale odmówiła transportu do szpitala.

 

ZOBACZ: Korea Południowa. Uciekali przed mobilizacją. Pięciu Rosjan od miesięcy koczuje na lotnisku

 

Obecnie trwają czynności, które mają wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Nie ma informacji o uszkodzeniach samolotu. Na dostępnych nagraniach stacji telewizyjnych można zobaczyć, że poważnie uszkodzona jest przednia szyba autobusu.

jk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment