imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Niedźwiedź zakradł się do mieszkania. Został przegoniony przez psa

2zfbqopbwdzgn1wvwdwjse4rbjq5tmk9.jpg


Pies przepędził niedźwiedzia, który zakradł się do domu mieszkanki USA. Media obiegło nagranie, na którym widać czworonoga goniącego za futrzanym intruzem. Wystraszony niedźwiedź wybiega z mieszkania, a kobieta szybko zamyka za nim drzwi, uniemożliwiając powrót.

Niedźwiedź zakradł się do domu Stephanie Behren w Chatham w amerykańskim stanie Nowy Jork 22 maja. Na filmie z kamery monitoringu widać zwierzę wchodzące do mieszkania przez uchylone drzwi.

 

Nagranie ukazuje niedźwiedzia buszującego w kuchni. Kręci się on koło dystrybutora wody oraz misek z jedzeniem dla psów. W pewnym momencie rzuca się jednak do ucieczki.

 

Po chwili zobaczyć można powód ewakuacji drapieżnika. Do kuchni przybiega pies o imieniu Harper, który zaczyna szczekać na niedźwiedzia. Futrzany intruz szybko opuszcza mieszkanie, a właścicielka czworonoga zamyka za nim drzwi.

Okazuje się, że dzikie zwierzę nie daje od razu za wygraną. Na klipie opublikowanym przez mieszkankę USA widać, że niedźwiedź próbuje jeszcze wrócić do mieszkania. Zagląda kilka razy do środka przez szybę, ale w końcu odchodzi.

 

ZOBACZ: Kanada: Niedźwiedź włamał się do samochodu i wypił 69 puszek z napojami gazowanymi

 

Incydent odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. “Nie można nikogo winić, przecież drzwi były otwarte. Dobrze, że masz takiego psa” – napisał jeden z internautów.

 

“Te niedźwiedzie nie są zbyt agresywne, uciekają na widok ludzi czy kotów. Liczą po prostu na łatwy obiad” – podkreślił kolejny komentujący.

 

Niedźwiedź ukrył się w kontenerze na śmieci

To nie pierwszy w USA incydent z niedźwiedziem w ostatnim czasie. Na początku maja dyrektor szkoły podstawowej w Wirginii Zachodniej przez przypadek natknął się na niedźwiedzia, który ukrył się w kontenerze na śmieci. Spłoszone widokiem człowieka zwierzę uciekło do lasu.

 

Niedźwiedzie czarne, czyli baribale, żyją na terenach górzystych i leśnych w Ameryce Północnej. Długość ich ciała dochodzi do 200 cm. Drapieżniki zapadają w lekki sen zimowy. Ich nazwa nie do końca odpowiada faktycznej barwie. Mogą mieć sierść od czarnej po płową, cynamonową.

jkm/ac/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment