imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Niebezpieczne zachowanie turystki. Próbowała pogłaskać bizona

shud4n18atzvdhj7vemcu23zsgdxfpww.jpg


Kamera zarejestrowała bardzo ryzykowne zachowanie turystki odwiedzającej Park Narodowy Yellowstone. Kobieta wyciągnęła rękę w stronę bizona. Zwierzę zareagowało natychmiast.

Pod koniec maja grupa turystów spacerowała ścieżką w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. W pobliżu przechodził dorosły bizon

 

W pewnym momencie jedna z kobiet wyciągnęła rękę do zwierzęcia. Na nagraniu opublikowanym na stronie localnews8.com widać reakcję bizona – zwierzę odepchnęło głową turystkę.

 

Jak podaje portal, kobieta nie odniosła obrażeń.

 

 

Jak podkreślają eksperci z Parku Narodowego Yellowstone, należy zachować dystans co najmniej 25 metrów od dzikich zwierząt takich jak żubry, łosie, jelenie i łosie oraz co najmniej 100 metrów od wilków i niedźwiedzi.

Yellowstone. Zastrzelili młodego bizona

Kilka dni temu strażnicy z Yellowstone podjęli decyzję o odstrzeleniu młodego bizona, który odłączył się od reszty stada. Zwierzę miało problem z przedostaniem się na drugą stronę rzeki. W wydostaniu się z wody pomógł bizonowi turysta, który wypchnął go na jezdnię.

 

Okazało się, że pozornie niewinna akcja ratunkowa była brzemienna w skutkach. Po interwencji człowieka, młode zostało odrzucone przez matkę. Strażnicy Parku Narodowego Yellowstone podjęli kilka prób ponownego połączenia bizona ze stadem, ale wszystkie spaliły na panewce – donosi stacja NBC.

 

ZOBACZ: USA: Zwiedzający pomógł bizonowi. Strażnicy zastrzelili młode zwierzę

Młody bizon miał błąkać się między samochodami. W związku z tym postanowiono zastrzelić parzystokopytnego. “Powodował niebezpieczne sytuacje, zbliżając się do ludzi i aut” – podkreślono w komunikacie parku.

 

O incydencie zaalarmowano miejscowe organy ścigania. Jak podaje portal localnews8.com, mężczyzna został obciążony grzywną w wysokości 500 dolarów, opłatą w wysokości 500 dolarów na rzecz Yellowstone Forever Wildlife Protection Fund, specjalną opłatą w wysokości 30 dolarów i opłatą manipulacyjną w wysokości 10 dolarów.

 

an/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment