imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Nauczyciel kazał pisać uczniom własne nekrologi. Został zwolniony po kilku godzinach

17up69viwoogcv7vihz6kzhgagc151pt.jpg


Dla uczniów jednej ze szkół średnich w Orlando zorganizowano ćwiczenia na wypadek strzelaniny. Sytuację postanowił wykorzystać nauczyciel psychologii Jeffrey Keene, który polecił nastolatkom, by ci napisali swoje własne nekrologii. Dyrekcja zareagowała natychmiast i zwolniła mężczyznę kilka godzin później. Keene rozmowie z mediami twierdzi, że “nie zrobił nic złego”.

Uczniowie z Dr. Phillips High School w Orlando mieli przejść obowiązkowe ćwiczenia, które symulowały strzelaninę w szkole. Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i zachowania w sytuacji okazały się inspiracją dla Jeffreya Keene’a. Podczas lekcji nauczyciel psychologii poprosił szesnasto- i siedemnasto- i osiemnastolatków z ostatnich klas o napisanie swoich własnych nekrologów.

 

ZOBACZ: USA: Rodzic chce zakazać Biblii w szkołach. “Wyrzućcie te pornografię”

 

– Gdyby umarli za 24 godziny, to co zrobiliby inaczej niż wczoraj? Chciałem uświadomić im, co w ich życiu jest ważne. Nie chodziło mi o to, żeby ich stresować i straszyć śmiercią – zapewnił nauczyciel w rozmowie ze stacją Fox35.

Uczniowie poskarżyli się dyrekcji na nekrologi

Nie wszystkim uczniom spodobało się zlecone zadanie. Informacja o nim dotarła do dyrekcji szkoły, a po przerwie lekcyjnej, na zajęcia Keene’a przyszła obserwatorka.

 

– Zapytałem: Kto wie, co zrobić, gdy jesteście w toalecie, a do szkoły wchodzi aktywny strzelec. Nikt nie wiedział. Kiedy zacząłem tłumaczyć, ona zainterweniowała i ucięła temat – przekazał nauczyciel.

Zwolnienie tego samego dnia

Informację o zwolnieniu Kenee otrzymał pod koniec dnia. Decyzję podjęła rada szkolna hrabstwa Orange. W oświadczeniu rzecznik instytucji przekazał, że powodem rozwiązania umowy było zlecenie “nieodpowiedniego” zadania uczniom.

 

63-letnia Keene nie ma możliwości odwołania od decyzji. W szkole uczył od stycznia, był na okresie próbnym. Jednocześnie zapewnia, że “niczego nie żałuje”, “nie uważa, że zrobił coś złego” i gdyby miał możliwość zadałby zadanie “jeszcze raz”.

bas/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment