imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

USA. Nagranie z akcji ratunkowej dziecka w nagrzanym aucie. Policjanci zostali uhonorowani

3oxe4zo6a956qds8yfy1vg8w1jtzyee2.jpg


Policja z Tampy uhonorowała bohaterskich funkcjonariuszy, którzy w zeszłym roku uratowali dziecko z porzuconego rozgrzanego auta. Personel medyczny stwierdził, że niemowlę zmarłoby, gdyby funkcjonariusze nie odnaleźli samochodu w porę i nie udzielili natychmiastowej pomocy. Policja zamieściła nagranie z akcji ratunkowej.

Policja w Tampie na Florydzie zorganizowała w czwartek ceremonię wręczenia nagród ludziom, którzy wykazali się aktami bohaterstwa i odwagi w minionym roku. Jedną z nagród otrzymali miejscowi policjanci za uratowanie życia niemowlęcia zamkniętego w rozgrzanym aucie.

 

“Mamy zaszczyt wyróżnić dziesiątki obywateli i pracowników za ich odwagę” – przekazano w mediach społecznościowych.

 

 

Odznaczeni policjanci to Steven Zawacki, Martin Pollak, Anthony Hardesty i Landon Harsin.

 

5 sierpnia 2022 policjanci odpowiedzieli na prośbę o pomoc w odnalezieniu skradzionego auta marki Kia, w którym pozostało 11-miesięczne dziecko. Akcja została uwieczniona na kamerach monitoringu i kamerach noszonych na ciele. Udostępniono ją w internecie. 

Funkcjonariusze znaleźli przegrzane dziecko wewnątrz pojazdu

Policjanci zaczęli jeździć po okolicy w poszukiwaniu samochodu, dzieląc się opisem pojazdu przez radio, aby ostrzec inne służby o skradzionym aucie.

 

Około pół godziny później funkcjonariusz zauważył pojazd porzucony około 800 metrów od miejsca kradzież, na skrzyżowaniu Jamaica Street i Wilder Avenue, po drugiej stronie dwumetrowego ogrodzenia z siatki.

 

Policjant wiedząc, że każda sekunda ma znaczenie przeskoczył przez ogrodzenie, podczas gdy inni natychmiast wezwali służby ratunkowe. Wewnątrz porzuconego pojazdu odnaleziono małe dziecko.

 

 

Policjanci zabrali dziecko do radiowozu i zaczęli je schładzać. Następnie przewieziono je do lokalnego szpitala, gdzie zostało zbadane.

 

Lekarze ocenili, że 11-miesięcznemu niemowlęciu groziłaby pewna śmierć, gdyby funkcjonariusze nie odnaleźli samochodu w porę i nie udzielili natychmiastowej pomocy.

 

mbl/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment