imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

USA: Kevin Spacey uniewinniony w sprawie o napaść seksualną na 14-latka

uzb678e9b2jp77r5adugdjyer1gza6tx.jpg


Kevin Spacey został uniewinniony w sprawie wykorzystywania seksualnego aktora Anthony’ego Rappa w latach 80. Gwiazdor był pozwany przez Rappa, który twierdził, że został poddany “niechcianemu awansowi seksualnemu”, gdy był nastolatkiem. Spacey “kategorycznie zaprzeczył” tym twierdzeniom.

Kevin Spacey został uznany za niewinnego w procesie cywilnym. Aktor znany z serialu “House of Cards” został pozwany przez aktora teatralnego i filmowego Anthony’ego Rappa w związku z rzekomym incydentem w 1986 roku po imprezie w mieszkaniu Spaceya w Nowym Jorku.

 

Zdaniem przysięgłych Rapp nie udowodnił, że Spacey dotykał intymnej części jego ciała.

Kevin Spacey zaprzeczył

Obecnie 50-letni Rapp w 1986 roku miał 14 lat, a Spacey 26. 

 

Anthony Rapp twierdzi, że pijany Spacey wówczas “położył się na nim, próbując go uwieść”. Spacey “kategorycznie zaprzeczył” zarzutom.

 

Według Rappa, rozpoczynającego w tym czasie karierę na Broadwayu, było to dla niego przerażające doświadczenie. W listopadzie 2020 roku mężczyzna pozwał Spaceya, żądając 40 mln dolarów odszkodowania.

Spacey żałuje przeprosin

W poniedziałek podczas procesu przed sądem federalnym na Manhattanie Kevin Spacey przyznał, że zarzuty Rappa stanowiły dla niego szok i są nieprawdziwe. Zeznał, że nigdy nie był z nim sam na sam. Jak dodał, teraz z perpektywy czasu żałuje swoich przeprosin. 

 

ZOBACZ: USA. Zaskakujące wyznanie gwiazdora. Kevin Spacey żałuje, że przepraszał

 

– Wyciągnąłem lekcję, która brzmi: nigdy nie przepraszaj za coś, czego nie zrobiłeś – podkreślił aktor cytowany przez Reutersa.

 

Spacey stoi również w obliczu procesu karnego w Londynie wyznaczonego na przyszły rok. Nie przyznał się do winy w pięciu zarzutach o przestępstwa seksualne w latach 2005-2013.

 

 

an/ sgo/Sky News/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment