imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

USA. Dom filmowego Kevina sprzedany. Kwota robi wrażenie

000J9TA481G7ML3N-C461-F4.jpg


Dom rodziców Kevina z nakręconego w 1990 roku filmu “Kevin sam w domu”, położony w Winnetka na przedmieściu Chicago, znalazł nowego właściciela – poinformował w czwartek portal CBS. Budynek przy 671 Lincoln Avenue grał również w drugiej części bożonarodzeniowego hitu.

Rezydencja utrzymana jest w stylu gregoriańskim. Powstała ponad sto lat temu, w 1921 roku. Ma trzy piętra i dziewięć pokoi. “Dom Kevina” oddziela od ciekawskich niewielkie czarne ogrodzenie. W filmie z 1990 roku go nie ma. Postawiono je w 2015 roku.

USA. “Dom Kevina” ma nowego właściciela

Nieruchomość została odnowiona i rozbudowana w 2018 roku, lecz “obecni właściciele dołożyli wszelkich starań, aby zachować detale architektoniczne i integralność najbardziej zapadających w pamięć i rozpoznawalnych przestrzeni domu” – brzmiał fragment ogłoszenia o sprzedaży. Nietknięty pozostał hol i schody, na których filmowy ośmiolatek odpierał atak pary pechowych – i niezdarnych – włamywaczy.

Aktualni właściciele kupili budynek w 2012 roku za kwotę 1,5 mln dolarów. Obecnie wystawili go na sprzedaż za 5,25 mln dolarów. Transakcja jest w toku, dlatego ostateczna cena domu nie została jeszcze ujawniona.

Winnetka jest najbogatszym przedmieściem Chicago, najzamożniejszym miastem stanu Illinois i jedną z najbogatszych miejscowości w USA. Leży na północnym brzegu jeziora Michigan, około 36 km od centrum Chicago.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły! 

Lewandowski: Opozycja będzie grała tragedią żołnierza i sytuacją na granicy/RMF FM/RMF


Source link

Leave a Comment