imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

USA. Ceremonia Grammy przełożona na 14 marca

xzvj5kyepmu7dr89c433fo29jwb3vf59.jpg


Pod koniec zeszłego roku organizatorzy Grammy przekazali, że starają się zmienić sposób, w jaki co roku odbywała się ta prestiżowa impreza, unikając publiczności i tradycyjnego czerwonego dywanu

14 marca odbędzie się przełożona z powodu pandemii koronawirusa w Los Angeles ceremonia wręczenia nagród Grammy – poinformowali we wtorek wieczorem czasu lokalnego organizatorzy uroczystości. Impreza wcześniej zaplanowana była na 31 stycznia.

“Po konsultacjach z ekspertami w dziedzinie zdrowia oraz artystami, którzy mają się pojawić na ceremonii, zmieniamy harmonogram 63. dorocznej imprezy. Zostanie ona zorganizowana w niedzielę, 14 marca 2021 r. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w Los Angeles, przeciążenie szpitali i nowe wytyczne władz stanowych spowodowały konieczność przełożenia ceremonii” – napisano w komunikacie The Recording Academy, która organizuje Grammy.

 

 

Trudna sytuacja w Los Angeles

 

Los Angeles przeżywa gwałtowny wzrost liczby zgonów z powodu Covid-19 i przyjęć do szpitali osób zakażonych. Siłownie, salony fryzjerskie i restauracje zostały zamknięte, a mieszkańców wezwano, aby pozostali w domach.

 

ZOBACZ: Ceremonia rozdania Oscarów przełożona z powodu koronawirusa

 

Pod koniec zeszłego roku organizatorzy Grammy przekazali, że starają się zmienić sposób, w jaki co roku odbywała się ta prestiżowa impreza, unikając publiczności i tradycyjnego czerwonego dywanu. Poinformowali również, że chcą zorganizować kilka mniejszych występów w plenerze, zamiast jednej gali w dużym zamkniętym obiekcie Staples Center w centrum Los Angeles.

 

W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa z końca lutego na kwiecień przeniesiono coroczną ceremonię wręczenia Oscarów.


ac/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment