imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Ukraina. Rosjanie chcą ostrzelać elektrownie atomową w Zaporożu. Wywiad: Oskarżą Ukrainę

57sjm91xcg9ystbukeq1g47439o6ju83.png


Do miasta Enerhodar w obwodzie zaporoskim okupanci wjechali samobieżnym działem, na którym zawieszono ukraińską flagę – podaje agencja UNIAN, powołując się na dane wywiadu. Służby informują, że zostanie to wykorzystane do prowokacji i oskarżenia sił ukraińskich o ataki na elektrownię atomową w Zaporożu.

Ukraiński wywiad wojskowy poinformował, że okupanci planują ostrzelać zaporoską elektrownię atomową z dział, na których zawieszono Ukraińską flagę”.

 

Główny Departament Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował w Telegramie, że “Rosjanie ostrzeliwują zaporoską elektrownię atomową ze wsi Wodiane i przygotowują się do prowokacji”.

 

“Rosjanie ostrzeliwują okolice zaporoskiej elektrowni atomowej”

W raporcie czytamy, że “jedno z uderzeń artyleryjskich dokonanych przez siły rosyjskie uszkodziło przepompownie warsztatu ciepła i łączności podziemnej, a kolejne spowodowało częściowe zniszczenie remizy strażackiej, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo elektrowni atomowej”.

 

ZOBACZ: Zaporoska Elektrownia Jądrowa. Daniłow: Rosjanie mogą wysadzić elektrownię

 

Wywiad dodaje, że po ostrzale w okolicznych lasach wybuchł pożar, “jego gaszenie jest trudne ze względu na uszkodzenia remizy strażackiej”.

“Chcą oskarżyć Ukrainę”

Z udostępnionego przez wywiad raportu wynika, że “okupanci aktywnie tworzą obraz swojej propagandy. W tym celu podstawiono dwa autobusy, którymi rzekomo mieli przemieszczać się lokalni mieszkańcy i personel”.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Alarmy bombowe na terenie całego kraju. Rosja wystrzeliła pociski manewrujące

 

“Prawdziwi mieszkańcy odmawiają uczestnictwa w takich prowokacjach” – zaznacza wywiad.

 

Dodatkowo we wsi Enerhodar “okupanci wjechali samobieżnych działem artyleryjskim oznaczonym literą Z”.

 

“Zawisła na nim ukraińska flaga. Zostanie to wykorzystane do dalszych prowokacji i oskarżania Sił Zbrojnych Ukrainy” – podają służby wywiadowcze.

mst/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment