imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Ukraina. Polska delegacja odwiedziła Kijów. “Omówiono sytuację na froncie”

000JE11COXK2JMJU-C461-F4.jpg


Zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Mykoła Toczycki spotkał się w piątek w Kijowie z delegacją polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, której przewodniczy zastępca szefa BBN, generał broni Dariusz Łukowski.

“Polska delegacja przebywa z wizytą na zaproszenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy w celu omówienia bieżącej sytuacji na froncie, rozwoju dwustronnej współpracy wojskowo-politycznej i dalszego wsparcia naszego kraju ze strony Polski” – poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

Wiceszef kancelarii prezydenta podziękował Polsce za wszechstronną pomoc Ukrainie w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji.

Ukraina. Polska delegacja w Kijowie. Na jej czele zastępca szefa BBN

Według informacji służby prasowej strony omówiły sytuację na polu walki, sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa w regionie, wyniki Globalnego Szczytu Pokoju oraz dalszą współpracę w sektorze obronnym. Szczególną uwagę zwrócono na współpracę obu krajów na drodze Ukrainy do członkostwa w NATO.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach doszło także do spotkania polskiego premiera z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Stało się to w trakcie unijnego szczytu, kiedy to UE podpisała umowę o bezpieczeństwie z Ukrainą.

“Unia zrozumiała to, co Polacy wiedzą od początku tej wojny” – skomentował wtedy w sieci premier Donald Tusk. 

Prezes Rady Ministrów zapowiedział też, że z Wołodymyrem Zełenskim umówili się w Warszawie na rozmowę “jeszcze przed szczytem NATO“. Ten rozpoczyna się 9 lipca 2024 roku.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Amerykanista Mateusz Piotrowski: Wyszło na to, że Joe Biden jest za stary/RMF24.pl/RMF


Source link

Leave a Comment