UFC 273: Alexander Volkanovski rozbił Chan Sung Junga w walce wieczoru (WIDEO)

W main evencie galu UFC 273, Alexander Volkanovski (24-1, 12 KO, 3 SUB) stanął do trzeciej obrony tytułu w kategorii piórkowej, a rywalem Australijczyka był Chan Sung Jung (17-7, 6 KO, 8 SUB). Volkanovski od początku walki narzucił swoje warunki i w pełni zdominował “The Korean Zombie”. Sędzia niespełna minutę po rozpoczęciu rundy numer cztery, po kolejnych mocnych i celnych ciosach Australijczyka, postanowił przerwać pojedynek.

Alexander Volkanovski w swoim stylu od pierwszego gongu nie zostawiał swojemu rywalowi zbyt wiele miejsca na zadawanie ciosów, a sam celnie wyprowadzał kolejne ataki. Na przestrzeni trzech rund, nogi Koreańczyka kilkukrotnie się ugięły, ale cały czas pozostawał w tym starciu.

Chan Sung Jung liczył na jeden cios, którym znokautowałby Volkanovskiego, jednak Australijczyk nie miał zamiaru ani na moment tracić koncentracji. Na każdy zadawany cios reagował kontrą. Australijczyk mieszał płaszczyzny, raz mocno uderzając, a raz sprowadzając walkę do parteru, gdzie Jung również nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Wszystkie trzy rundy przebiegły w pełni pod dyktando aktualnego mistrza.

Po rundzie numer trzy, obrażeniom “The Korean Zombie” przyjrzał się lekarz, jednak dopuścił go do pierwszej z dwóch rund mistrzowskich. Nie trwała ona jednak długo, bo po upływie niespełna minuty kolejne mocne ciosy spadły na głowę Junga, a sędzia Herb Dean nie czekając dłużej przerwał ten jednostronny pojedynek.

Alexander Volkanovski tym samym udowodnił, że jest najlepszym zawodnikiem kategorii piórkowej UFC. Zaraz po zakończeniu pojedynku rozpoczęły się spekulacje o trzecim już starciu z byłym mistrzem – Maxem Hollowayem. W dwóch poprzednich pojedynkach, na kartach punktowych lepszy okazał się aktualny mistrz – Alexander Volkanovski.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.